Expeditor International Transporturi - Junior

Europrim

Job expirat

RESPONSABILITATI

Preluarea comenzilor de transport de la clienti;
Intermedierea transportului terestru dintre clienti si carausi (negocierea pretului cu transportatorii; comunicarea detaliilor soferilor in ceea ce priveste incarcarea si descarcarea marfii; solutionarea problemelor de transport; urmarirea transportului pana la destinatie);
Dezvoltarea portofoliului de clienti prin activitati de Telesales;
Procesarea documentelor necesare desfasurarii activitatii;
Stransa colaborare cu Departamentul de Vanzari si Juridic;
Raportarea saptamanala a activitatii.

CERINTE

Cunoasterea limbii maghiare: nivel avansat;
Cunostinte de operare pe calculator: nivel avansat;
Cunostinte de limba engleza;
Studiile Universitare si Cursurile de specialitate constitue un avantaj;
Experienta in domeniul transporturilor nu este obligatorie, dar constituie un avantaj;
Putere de convingere, seriozitate, abilitatea de a lucra in echipa.

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv si bonusuri in functie de performanta

Reprezentata prin birourile din Bucuresti, Constanta, Galati, Brasov, Oradea (Romania), Varna (Bulgaria) si Chisinau (Republica Moldova), Europrim ofera servicii de transport rutier, maritim si aerian de marfuri.