Economist

PUBLIC EUROCONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

- inregistrarea in contabilitate a operatiilor privind mijloacele fixe, casa lei/euro (raportate si corelare cu corporatia prin programul JDE si Expert 5) in baza documentelor justificative specifice fiecarei operatiuni, conform Legii contabilitatii nr.82/1991 republicata cu modificarile ulterioare;
- intocmirea declaratiei Intrastat constituie avantaj;
- inregistrarea documentelor fiscale in Jurnalul de cumparari si in Jurnalul de vanzari;
- colaboreaza la intocmirea situatiilor financiare si contabile la nivel de societate;
- colaboreaza la tinerea corecta si la zi a evidentei financiare si contabile;
- duce la indeplinire sarcinile stabilite pe cale ierarhica;
- persoana responsabila, organizata, atenta la detalii.

CERINTE

- absolvent studii superioare in domeniul economic, experienta in domeniul financiar-contabil de minim 2 ani; constituie avantaj studii Master Contabilitate si/sau stagiar CECCAR;
- cunostinte operare PC (pachetul MsOffice: Word, Excel); constituie avantaj cunoasterea programelor JDE si Expert 5;
- cunostinte de limba italiana si engleza constituie avantaj

Aptitudini necesare ocuparii postului :
- persoana cu simtul raspunderii, serioasa, atenta la detalii;
- rigurozitate, calitate de bun organizator, abilitati de comunicare;
- capacitate puternica de auto-organizare, capacitate de a lucra in echipa.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv (salariu + bonuri de masa);
- un mediu de lucru dinamic;
- posibilitatea de acces la programe de pregatire si dezvoltare pe domeniul financiar-contabil

Public Euroconsulting este o Agentie de Resurse Umane din Oradea, acreditata, oferind solutii complete de personal, in toate domeniile de activitate.

Informatii suplimentare la tel:0359.411.229; 0745.676.278
www.publiceuroconsulting.ro
www.yourjobs.ro
Clientul nostru este o companie multinationala.