EBM PAPST Oradea angajeaza Inginer electronist

EBM PAPST AUTOMOTIVE & DRIVES ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atributii principale:
Participare la reuniuni ale proiectelor în funcție de departament.
Realizeaza modificari electronice si software ale proiectelor produselor existente.
Actualizeaza documentatia conform actualizarilor realizate la produse.
Tine legatura cu departamentul R&D din Germania.

Atributii specifice:
Ofera asistenta la implementarea modificarilor modificarilor electronice si software ale produselor.
Ofera asistenta la modificarea echipamentelor de productie pentru a putea produce/testa noi modele de produse.
Verifica realizarea modificarilor dupa standardele companiei.
Oferta asistenta in realizarea testelor functionale pe echipamentele modificate.
Efectuarea de instruiri pentru personalul direct productiv (asistență tehnică / operator) cu privire la manipularea și funcționarea echipamentului
Crearea documentatiei pentru Cartea Echipamentului
Colectarea si analiza problemelor clientului
Ofera suport departamentor de calitate si productie in solutionarea reclamatiilor de la clienti.
Ofera suport pentru actualizarea versiunilor firmware ale echipamentelor si produselor.

CERINTE

Studii universitare in domeniul tehnic
Minim 2 ani de experiență in domeniu
Cunostinte de electronica aplicata
Cunostinte de programare in C
Cunostinte Excel, Powerpoint si Outlook
Limba engleza scris/vorbit de nivel minim B1
Limba germana constituie avantaj
Gandire strategica, initiativa si abilitati de comunicare bine dezvoltate
Abilitatea de a lucra sub presiune pentru respectarea termenelor de finalizare a proiectelor

BENEFICII OFERITE

CV-urile se pot trimite si pe adresa de email florina.fofiu@ro.ebmpapst.com

ebm-papst Grup este un lider mondial inovator pe piață în producția de motoare electrice și ventilatoare.

Fiind unul dintre cei mai importanți furnizori de tehnologie de ventilație și motoare electrice, ebm-papst este un partener foarte respectat în multe industrii. Cu peste 20.000 de produse diferite, la cele mai înalte standarde economice și ecologice, ebm-papst oferă soluția potrivită pentru aproape orice solicitare în materie de produse și servici.

În anul fiscal 2020/2021, grupul ebm-papst a realizat vânzări de peste 2 miliarde de euro și are peste 15.000 de angajați în 29 de locații de producție și în 48 de birouri de vânzări în Europa, Asia și America de Nord.

De 60 de ani, ebm-papst este o companie cu totul aparte datorită valorilor de bază, pe care le aplică în mod constant în desfășurarea activității. Toate acțiunile au la bază atât respectarea prevederilor legale cât și a unor principii de etică bazate pe o cultură organiuzațională orientată pe oameni, oferind condiții de muncă sigure precum și implementarea unor procese favorabile pentru mediu.

În 2017 Grupul și-a început activitatea în Oradea, dezvoltând procese industriale în două fabrici, cu o suprafață totală de 12.171 mp, în care lucrează azi aproximativ 500 de specialiști.

În anul fiscal 2020/2021 ebm-papst Automotive & Drives Romania a realizat vânzări de peste 52 de milioane de euro.
Motoarele electrice și ventilatoarele moroarele realizate în Oradea sunt destinate industriilor textile, electronice, medicală și auto.
Și aici compania este în continuă expansiune, crescând constant capacitatea de producție într-un cadru prietenos cu mediul și generăm locuri de muncă sigure, unde angajații sunt tratați cu respect, corectitudine și demnitate.