EBM PAPST Oradea angajeaza Inginer de proces in domeniul automotive

EBM PAPST AUTOMOTIVE & DRIVES ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atributii principale:

Asigură suport, conform cu legile și regulamentul în vigoare, în aria de producție pentru:
executarea proceselor în condiții sigure, realizarea modificărilor/schimbărilor/optimizărilor echipamentelor,
îndeplinirea condițiilor de calitate pentru procese, realizarea estimărilor de cost și a documentației aferente în cazul modificărilor/schimbărilor/optimizărilor echipamentelor și/sau dispozitivelor.
Îmbunătățire continuă a procesului din punct de vedere respectare termene, calitate și cost.

Atributii specifice:
Responsabil pentru procesele din aria de lucru / centrul de cost aferent
Coordonează activitățile interne pentru furnizorii externi (ex: Optimizări, Programarea echipamentelor)
Estimări de costuri pentru optimizarea echipamentelor si proceselor
Supraveghează și îmbunătățește productivitatea, calitatea și profitabilitatea
Realizează și întreține documentele de producție și formularele standard in SAP
Control activ pentru procesul de imbunătățire continuă în cadrul centrului de cost afererent
Realizează și optimizează procesul de lucru
Analizează și rezolvă problemele de proces/echipament
Responsabil pentru costurile de producție
Participă la ședințele de PFMEA

CERINTE

Studii tehnice de specialitate finalizate
Experienta minim 3 ani in industria automotive
Experienta obligatorie in electronica
Cunostinte avansate de utilizare a sistemelor HMI Siemens
Cunostinte medii ale sistemelor PLC constituie avantaj
Cunostinte de interpretare a unui desen tehnic
Cunostinte specifice de proces pentru procesele de sudura, presare, lipire constituie avantaj
Cunoștințe bune de MS – office și SAP
Cunostiinte ISO 9001, IATF 16949
Limba engleza avansat, germana avantaj
Abilitati de leadership

BENEFICII OFERITE

CV-urile se pot trimite si pe adresa de email florina.fofiu@ro.ebmpapst.com

ebm-papst Grup este un lider mondial inovator pe piață în producția de motoare electrice și ventilatoare.

Fiind unul dintre cei mai importanți furnizori de tehnologie de ventilație și motoare electrice, ebm-papst este un partener foarte respectat în multe industrii. Cu peste 20.000 de produse diferite, la cele mai înalte standarde economice și ecologice, ebm-papst oferă soluția potrivită pentru aproape orice solicitare în materie de produse și servici.

În anul fiscal 2020/2021, grupul ebm-papst a realizat vânzări de peste 2 miliarde de euro și are peste 15.000 de angajați în 29 de locații de producție și în 48 de birouri de vânzări în Europa, Asia și America de Nord.

De 60 de ani, ebm-papst este o companie cu totul aparte datorită valorilor de bază, pe care le aplică în mod constant în desfășurarea activității. Toate acțiunile au la bază atât respectarea prevederilor legale cât și a unor principii de etică bazate pe o cultură organiuzațională orientată pe oameni, oferind condiții de muncă sigure precum și implementarea unor procese favorabile pentru mediu.

În 2017 Grupul și-a început activitatea în Oradea, dezvoltând procese industriale în două fabrici, cu o suprafață totală de 12.171 mp, în care lucrează azi aproximativ 500 de specialiști.

În anul fiscal 2020/2021 ebm-papst Automotive & Drives Romania a realizat vânzări de peste 52 de milioane de euro.
Motoarele electrice și ventilatoarele moroarele realizate în Oradea sunt destinate industriilor textile, electronice, medicală și auto.
Și aici compania este în continuă expansiune, crescând constant capacitatea de producție într-un cadru prietenos cu mediul și generăm locuri de muncă sigure, unde angajații sunt tratați cu respect, corectitudine și demnitate.