Director Logistica

SC Active Job Consulting SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

RESPONSABILITATI:

- Este responsabil de planificarea, organizarea si coordonarea intregii activitatii a depozitului si a personalului din cadrul depozitului

- Raspunde de efectuarea corecta si la timp a receptiilor de marfa

- Asigura gestiunea stocului de marfa in baza documentelor de intrare/iesire

- Raspunde de livrarea marfii catre clienti in timpul cel mai scurt si in conditii optime

- Raspunde de organizarea logistica eficienta a depozitului

- Organizeaza spatiul in vederea depozitarii produselor pe grupe si sorto-tipo-dimensiuni si optimizeaza fluxului de depozitare

- Realizeaza inventarierea periodica a stocurilor de marfuri existente in depozit

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:

- Studii medii sau superioare

- Experienta anterioara intr-o pozitie similara care sa includa coordonarea activitatii de depozitare

- Distributie - minim 2 ani;

- Abilitati manageriale si de coordonare a unei echipe mari

- Bun organizator;

- Cunostinte de operare PC;

- Cunostintele de limba engleza - constituie avantaj.

Active Job Consulting este o Agentie de Resurse Umane din Romania cu mare potential care ofera solutii complete de personal. CALITATEA este MOTTO-UL nostru.