DIRECTOR ECONOMIC

PUBLIC EUROCONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Furnizeaza informatii financiare clare si fiabile, ajutand la luarea unei decizii si raspunde obligatiilor legale din punct de vedere al registrelor contabile;
- Elaborareaza politicile financiar-contabile ale companiei;
- Conduce, coordoneaza si raspunde de activitatea departamentului financiar-contabil în conformitate cu legislatia in vigoare;
- Organizeaza, planifica si coordoneaza procesul de bugetare anual;
- Realizeaza si intretine rapoartele financiare periodice pentru a monitoriza atingerea performantelor planificate;
- Realizeaza previziunile de cash-flow;
- Gestioneaza riscurile financiare si negociaza conditiile bancare.

CERINTE

Aptitudini necesare ocuparii postului:
- Bune abilitati de comunicare, planificare si de organizare;
- Mod de gandire pozitiv, analitic;
- Persoana dinamica.

Cerinte necesare ocuparii postului:
- Studii superioare economice;
- Expert contabil;
- Experienta de cel putin 3 ani pe un post similar de coordonare a activitatii financiar- contabile;
- Cunostinte foarte bune de fiscalitate si legislatie financiar contabila.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie acreditata care ofera urmatoarele servicii:
Recrutare si selectie de personal, la nivel national:
- oferim solutii complete de personal, specialisti in finante, contabilitate, banci, marketing si vanzari, domeniul juridic, resurse umane, precum si in productie, aprovizionare, sectorul public, constructii, servicii financiare si asigurari;
Consultanta in domeniul legislatiei muncii;
Elaborare fisa postului:
- in varianta standard (pentru fiecare pozitie in parte);
- in varianta personalizata (in functie de obiectul de activitate al organizatiei);

Training:
- management-ul timpului;
- abilitati de comunicare;
- tehnici de vanzari si negociere;
- strategii, tehnici si tactici avansate in negociere;
tel: 0745676278
www.yourjobs.ro