Consultanti Asigurari

SC TIMADARA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- prospectarea permanenta a pietei, promovarea si vanzarea serviciilor in conformitate cu standardele companiei;
- construirea de oferte pentru clienti si finalizarea vanzarilor;
- oferirea de servicii post vanzare clientilor, pe durata de derulare a contractului;
- invata si implementeaza cunostintele despre modul de abordare, prezentarea de vanzare, completarea formularelor si a altor instrumente si tehnici de vanzare primite de la companie;
- respecta procedurile companiei privind fluxul documentelor si confidentialitatea datelor.

CERINTE

- studii medii, studiile superioare constituie avantaj;
- cunostinte operare PC;
- experienta in sfera vanzarilor si a relatiilor cu clientii este considerate un avantaj;
- abilitati de comunicare, vanzare si negociere;
- orientare spre rezolvarea problemelor;
- orientare catre client si nevoile sale;
- motivatie si perseverenta in atingerea obiectivelor

BENEFICII OFERITE

- Comision la vanzare
- Posibilitati de dezvoltare profesionala
- Bonusuri trimestriale, anuale correlate cu volumul si calitatea vanzarilor realizate
- Sustinere in servisarea clientilor
- Telefon de serviciu
- Pentru deplasari se ofera masina de serviciu

Societatea noastra este o societate nou infiintata, in plina ascensiune care recruteaza CONSULTANTI ASIGURARI pentru o companie de brokeraj, cu capital 100% romanesc, situata in Top 5 al brokerilor de asigurari, care ofera servicii de consultanta in asigurari si management al riscului personalizate pentru fiecare dintre clientii nostri, consultanta in asigurari de proprietati, asigurari medicale, auto, de viata, afaceri si raspundere civila