Consultant vanzari telecomunicatii - Oradea

Manpower Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Vei intampina clientii la intrarea in magazin, vei asigura fluxul acestora catre zonele de interes si te vei asigura ca fiecare client este multumit la iesirea din magazin
- Vei crea clientilor o experienta extraordinara, personalizata: actionand ca exemplu de performanta profesionala si atitudine pozitiva si manifestand disponibilitate totala si constanta in a testa impreuna cu clientii si a furniza toate informatiile necesare despre functionarea si utilizarea produselor si serviciilor companiei.

- Prezinta, vinde si creste valoarea vanzarilor produselor si serviciilor companiei catre clientii potentiali si existenti in scopul de a atinge targetul de vanzari al magazinului;
- Asigura acuratetea inregistrarii datelor clientilor in bazele de date;
- Ofera informatii intr-o maniera eficienta si politicoasa catre clientii potentialii si catre clientii deja existenti ai firmei despre produse si servicii, preturi, conditii de livrare , conditiile contractuale, termenul de garantie si suportul tehnic;
- Mentine imaginea companiei si respecta standardele ei livrand servicii de o inalta calitate si profesionalism (respectand modelul de retail) si prin asigurarea unei curatenii exemplare in aria magazinului.

- Colecteaza si verifica toate formele de plata pentru serviciile si produsele companiei;
- Completeaza formulare de primire numerar;
- Pregateste rapoarte zilnice pentru tranzactiile de vanzare cu numarul si categoriile de produse si servicii vandute;
- Asigura transferul numerarului colectat catre banca.

CERINTE

- Disponibilitate pentru orar de 6h/zi
- Limba engleza conversational
- Orientare catre crearea de experiente memorabile clientilor
- Pasiune pentru tehnologie
- Inovatie si placerea de a invata lucruri noi
- Foarte bune abilitati de ascultare si comunicare
- Minim studii liceale (studiile universitare finalizate reprezinta un avantaj)
- Foarte bune abilitati de lucru cu calculatorul.

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant,
- tichete de masa,
- bonus de performanta,
- disponibilitatea de-a lucra in 2 schimburi,
- posibilitate de avansare.

DESCRIEREA FIRMEI

selectie si plasare forta de munca