Consilier juridic

Trei G Retail

Job expirat

RESPONSABILITATI

- asigura intocmirea contractelor cadru pentru activitatea comerciala, prestari servicii, inchirieri, etc. ;
- avizeaza contractele incheiate de societate asigurand protectia acestuia in raport cu partenerul de afaceri ;
- urmareste aparitia oricaror acte normative (legi, ordonante, hotarari, etc. ) care reglementeaza activitatea societatii si informeaza conducerea despre demersurile care trebuiesc facute pentru intrarea in legalitate ;
- face demersurile necesare, la institutiile statului, pentru obtinerea tuturor avizelor, autorizatiilor, pentru ca societatea sa functioneze in conditii de legalitate ;
- avizeaza documentele care reglementeaza raporturile de munca intre salariati si administratie ;
- consiliaza conducerea societatii cu privire la incetarea raporturilor de munca cu salariatii care manifesta dezinteres in a se achita de sarcinile de serviciu, au savarsit abateri disciplinare, aduc prejudicii societatii ;

CERINTE

candidatul ideal este o persoana dinamica, pozitiva, adaptabila usor la conditii noi de munca, capabila de a lucra sub conditii de stres .