Area Sales Manager

WOODCOTE ROMANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Promovarea imaginii si produselor firmei - atat catre redistribuitori cat si catre firmele de constructii etc
Negocierea si incheierea de contracte
Analiza concurentei
Atingerea targetului de vanzari
Respectarea bugetului de venituri si cheltuieli
Respectarea politicii financiare a firmei

CERINTE

Experienta intr-un post similar minim 2-3 ani in domeniul vanzarilor de materiale de constructii - cerinta eliminatorie
Operare PC: Word, Excel
Abilitati de comunicare, relationare si negociere
Capacitate organizatorica si rapiditate in luarea deciziilor
Rezistenta la stres
Carnet de conducere categ B
Domiciliul stabil in zona unde isi va desfasura activitatea

BENEFICII OFERITE

Aceasta este o oportunitate excelenta pentru persoanele ambitioase, orientate spre cariera si care doresc sa faca parte dintr-o companie mare, aflata in permanenta ascensiune. Oferim un pachet salarial competitiv, oportunitati pentru realizarea de bonusuri si beneficii suplimentare si de asemenea un potential exceptional de crestere si dezvoltare a carierei.

Woodcote Romania este o companie care activeaza din anul 1999 pe piata materialelor pentru constructii: amenajari interioare, acoperisuri usoare, izolatii si sisteme pentru fatada. Incepand cu octombrie 2006 Woodcote Romania face parte din grupul Wolseley Plc. (www.wolseley.com) numarul unu mondial in distributia de sisteme sanitare si de incalzire si un furnizor important de materiale de constructii si servicii de profil