New Process Engineer

PUBLIC EUROCONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Introduce noile modele, incepand de la pregatirea matritelor si a necesarului de materiale, efectuarea de teste, culegerea de date pentru pregatirea calculelor de pret;
2. Studiul si implementarea procesului de serie pentru matritele noi (fisa de setari cu parametri de proces);
3. Relationarea cu partea de productie pentru rezolvarea problemelor de proces ivite in timpul procesului de serie;
4. Efectuarea testelor si evaluarea reparatiilor facute de catre toolshop la matritele aflate in proces de serie;
5. Efectuarea testelor in cazul modificarilor aduse matritelor aflate in proces de serie in baza cerintelor productiei;
6. Scolarizarea personalului din cadrul departamentului de injectie mase plastice;
7. Realizarea documentatiilor generale cu privire la procesul de injectie mase plastice si analizarea permanenta a procesului din cadrul departamentului;
8. Completarea si mentinerea informatiilor la zi in sistemul de evidenta a matritelor Tool Mate

CERINTE

1. Absolvent de studii superioare in domeniul tehnic (profil inginerie);
2. Experienta in domeniul de injectie mase plastice;
3. Foarte bune cunostinte operare PC (Autocad);
4. Limba engleza la nivel conversational;
5. Domiciliu stabil in Oradea
6. Permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

Bonuri de masa