Angajăm Disponent / Expeditor

DEVEGA Logistics

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului:

Execută plasarea și urmărirea comenzilor de transport transmise de către client
Organizează transporturile în cele mai bune condiții, cu respectarea calității și termenelor cerute de standardele firmei
Păstrează legătura permanentă cu colaboratorii companiei de la începutul și până la încheierea transportului
Urmărește transporturile efectuate și se asigură că s-a respectat termenul agreat
Asigură fluxul informațional de la și către șoferi, oferă suport la cerere
Urmărește eficiența unităților de transport
Urmărește costurile și caută soluții în vederea optimizării rutelor și a tuturor parametrilor
Întocmește diverse rapoarte cu privire la situația comenzilor

CERINTE

Candidatul ideal:

Persoană:
Sex: Masculin/Feminin
Vorbitor de limba germana și/sau engleza la nivel conversațional
Limba maghiară constituie avantaj
Persoană riguroasă, atentă la detalii, responsabilă
Cunoștințe operare calculator (Microsoft Office, e-mail etc)
Bune abilități de comunicare, relaționare, organizare și lucru în echipă
Dispus să lucreze într-o atmosferă dinamică și să învețe să gestioneze lucruri noi

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv
Premii salariale de Sărbători
Mediu de lucru profesionist în domeniul logisticii alături de o echipă tânără, dinamică și motivată
Posibilitate de promovare și dezvoltare în cadrul companiei

Înființată în 2009, compania DEVEGA este o companie privată, de dimensiuni medii, care activează în segmentul de comerț, transport și logistică al bunurilor generale, atât în zona internă cât și internațională.
Compania DEVEGA s-a dezvoltat deoarece a înțeles nevoile clienților.
De la început, oferim servicii de transport atunci când vindem produse clienților noștri, în cel mai scurt timp posibil, optimizând astfel procesul de vânzare.
Cu timpul am dezvoltat un acord bilateral de transport de marfă.
Seriozitatea și profesionalismul cu care lucrăm, dar și un tratament corect al partenerilor și colegilor noștri au asigurat dezvoltarea mărcii DEVEGA și, în consecință, a întregii activități.

Filozofia companiei DEVEGA se bazează pe promisiunea de a ajuta clienții noștri să gestioneze mai bine toate aspectele lanțurilor lor de aprovizionare. Clienții se bazează pe serviciile noastre dovedite pentru a transporta produse la o eficiență maximă și la cel mai mic cost. Atunci când clienții ne aleg, ei au siguranța că lucrează cu un partener de încredere cu o competență dovedită în transport și logistică.