Agent de vanzari

Simbeton SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Gestioneaza direct vanzarea produselor aflate in portofoliul sau.
• Se ocupa direct de recuperarea creantelor aferente produselor vandute, conform prevederilor contractuale negociate.
• Mentine in permanenta legatura cu beneficiarii in vederea actualizarii stocului de produse si supervizeaza respectarea conditiilor comerciale stabilite.
• Proceseaza comenzile primite si furnizeaza informatiile despre produsele disponibile sau despre ofertele promotionale.
• Negociaza cu beneficiarii pentru obtinerea celor mai bune preturi si conditii comerciale de livrare.
• Monitorizeaza permanent piata (referitor la concurenta, noi idei de produse, servicii, trend-uri).

CERINTE

• Absolvent de studii superioare tehnice, economice sau marketing.
• Experienta in vanzari de minim 2 ani (experienta in vanzarea elementelor de prefabricate din beton si stalpi LEA constituie avantaj).
• Dinamism, viteza de reactie, gandire logica si structurata.
• Abilitati foarte bune de comunicare si spirit de echipa.
• Capacitatea de a lucra rapid si eficient in conditii de stres si in raport cu termenele limita.
• Spirit de initiativa si decizie, abilitati de negociere, orientare catre client.
• Capacitate de asimilare rapida a cunostintelor de natura tehnica (specifice produselor aflate in portofoliul companiei).
• Posesor carnet de conducere: categoria B.
• Cunostinte avansate de limba engleza si de operare PC (MS Office).
• Domiciliul in judetul Bihor constituie avantaj.

BENEFICII OFERITE

Se ofera contract individual de munca pe perioada nedeterminata, cu perioada de proba conform legii, pachet salarial competitiv (tichete de masa, decontare transport la si de la locul de munca, alte facilitati conform CCM) oportunitati de instruire si dezvoltare personala.

Program de lucru - 7:00 - 15:00

CV-urile se depun la sediul societatii din Oradea, str. Uzinelor Nr.12 sau per e-mail la: atocai@macon.ro,secretariat.macondeva@gmail.com. Pentru informatii suplimentare va rugam sa va adresati telefonic la nr. 0359-315130 sau 0359-315114.

Numai persoanele selectate vor fi contactate pentru interviu.

DESCRIEREA FIRMEI

Producator elemente prefabricate din beton.