Agent Asigurari pentru Birou de Copiat Acte

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- activitatea presupune munca de birou si munca de teren in Oradea in proportie de 80/20;
- mentinerea portofoliului de clienti existenti (prin telefon/vizite directe);
- promovarea si vanzarea produselor de asigurare (mai ales RCA) atat pentru clientii existenti cat si pentru cei noi;
- acordarea de consultanţa de specialitate clienţilor în vederea încheierii contractelor de asigurare , si consilierea in diversele situatii aparute pe piata asigurarilor ( restituiri de prime, deschidere dosar daune etc)
- cresterea protofoliului actual de clienti ai firmei;
- instiintarea clientilor cu privire la scadentele politelor de asigurare;
- activitati de secretariat;
- program de lucru de la 8-16:30, in zona centrala Oradea, intr-un birou de copiat acte;

CERINTE

- experienta minim 2 ani intr-un loc de munca similar;
- studii superioare finalizate reprezinta avantaj;
- abilitati foarte bune de redactare documente pe PC;
- cunostinte de utilizarea a aparaturii de birou (fax,scanner, telefon, etc.);
- limba engleza este obligatorie la nivel de conversatie, limba maghiara avantaj;
- persoana dinamica, cu atitudine pozitiva;

- spirit antreprenorial, abilitati de negociere;
- carnet de conducere categ. B;

BENEFICII OFERITE

- colaborare bazata pe contract individual de munca;
- venit atractiv, premii din realizari, masina de serviciu, telefon;
- cursuri de formare in vanzari despre produsele/pachetele de asigurari;