Maistru electrician

U-People B.V.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ca si electrician naval, vei coordona echipa de electricieni, vei fi responsabil de manuirea si instalarea corecta a cablurilor, de marcarea si testarea acestora. De asemenea, va trebui sa utilizezi in mod adecvat echipamentele de lucru si de protectie asigurate de catre angajator.

Principalele responsabilitati:
• aducerea echipamentelor electrice de la un depozit local la nava
• introducerea si montarea echipamentelor electrice
• preluarea cablurilor de la depozitul local
• abilitatea de a citi si interpreta foarte bine planul in vederea instalarii cablurilor
• racordarea echipamentelor electrice si asigurarea punerii in functiune
• marcarea cablurilor
• instalarea manșonului de cablu pe fiecare cablu
• verificarea si controlarea instalatiei inaintea punerii in functiune

CERINTE

• engleza la nivel mediu conversational si tehnic
• detinerea permisului de conducere reprezinta un avantaj
• calificare de electrician
• abilitatea de a conduce un grup de 5 electricieni
• experienta maritima sau pe santiere navale reprezinta un avantaj
• cazierul judiciar fara notificari (amenzi, condamnari, etc.)
• fara nici un fel de restrictii sau interdictii interne sau internationale
• certificat VCA pentru Olanda

BENEFICII OFERITE

• transport asigurat pe teritoriul Romaniei si al Olandei
• asigurare medicala platita de angajator
• cazare asigurata

U-People este o agentie de recrutare si plasare a fortei de munca, cu o vasta experiență in angajarea de personal tehnic la nivel BSc și MSc. Menținem contacte valoroase cu companiile de inginerie navală și constructii navale din Olanda. Pentru clientii nostri, suntem permanent în căutarea de profesionisti in inginerie pentru proiecte pe termen lung sau locuri de muncă permanente în cadrul industriei de construcții navale.