Asistent Marketing

Personal Services Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Implementarea campaniilor de marketing stabilite la nivelul întregii companii;
• Trimiterea alertelor de tip newsletter, email, reminder etc;
• Gestionarea, optimizarea și actualizarea informațiilor pe site;
• Website+social media – activități pentru creșterea interacțiunii cu diferite audiențe de public, campanii;
• Acordă suport colegilor în proiectele curente;
• Cercetare de marketing, analiză de piață și de produs, analiza competiției;
• Redactarea informațiilor/materialelor despre produse pentru elaborarea cataloagelor anuale;

CERINTE

• Experiență într-o poziție similară de 1-2 ani;
• Studii superioare finalizate;
• Cunoașterea limbii engleze la nivel mediu (scris, vorbit);
• Bune cunoștințe de operare pe calculator (Office -Word, Excel, Outlook, Power Point, Internet, platforme de social media, operare software CRM);
• Atenție la detalii, acuratețe, capacitate de organizare a activității;
• Rapiditate, rigurozitate, organizare; persoană pro-activa, capabilă să se încadreze în deadline-uri scurte;
• Atitudine pozitivă, cu spirit de inițiativă și cu simț al responsabilității;
• Spirit de echipă și abilități de comunicare;

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial intotdeauna platit la timp;
Tichete de masa
Contract nedeterminat

Prin sucursalele din București și Brașov, oferim întregul nostru suport clienților aflați în întregirea echipelor interne, fie pentru zona de white collar - personal de birou, fie pentru cea de blue collar - echipe de muncitori, personal producție, logistică, etc.