Tehnician Service IT

SC CASYSTECH SMART TEHNOLOGY SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvoltarea si intretinerea bunei functionari a infrastructurii IT&C a clientilor firmei: instalare/dezinstalare de componente hardware, configurare si optimizare: software, programe, calculatoare, retele si comunicatii, diagnosticare tehnica si remediere de specialitate - la sediul clientilor sau la centru.
- Intalarea de retele de comunicatii la sediul clientilor.
- Cunostintele in domeniul sistemelor antiefractie, control acces si supraveghere video, constituie un avantaj
- Activitatea se va desfasura cu precadere pe raza orasului Mizil/Prahova si a localitatilor limitrofe

CERINTE

- Cunoasterea in detaliu a sistemelor de operare Windows 7/10 (instalare si configurare SO, drivere, interfete de retea, etc),
- Cunostinte temeinice hardware (diagnosticare si remediere, configurare, instalare, asamblare calculatoare, depanare echipamente periferice)
- Cunostinte temeinice de retele de calculatoare
- Experienta minim 1 an intr-un post similar;
- Cunostintele minime de electrica/electronica reprezinta un avantaj.
- Cunostintele medii despre sistemele antiefractie, control acces, supraveghere video, constituie un avantaj
- Persoana tehnica, punctuala, ordonata, comunicativa, cu simt organizatoric, responsabila si dornica de autoperfectionare; abilitati de comunicare cu clientii si restul echipei.
- Permis conducere categoria B(obligatoriu)

BENEFICII OFERITE

- bonuri de masa
- decontare transport de la domiciliu la sediul firmei

Fima lucreaza in domeniul tehnologiei informatiei si sisteme de securitate