Controlor calitate

S.C. Ana&Cornel S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele responsabilitati :

- verifica respectarea instructiunilor tehnologice privind ambalarea, marcarea si livrarea produselor.
- efectueaza controlul conformitatii produselor conform standardelor de firma si legislatiei in vigoare;
- verifica starea igienica si termica a mijlocului de transport inainte de incarcare, avizeaza inceperea incarcarii si supravegheaza personalul de la depozite pentru respectarea normelor de igiena si de protectie a alimentelor in timpul manipularii si incarcarii produselor;
- recolteaza probe representative de produs finit, le pregateste si le expediaza la laborator, ridica buletinele de analiza din laborator si se asigura de buna functionare si desfasurare a programului de autocontrol;
- verifica starea termica si de igiena din spatiile de depozitare si normele de protectie a alimentelor pe durata depozitarii;
- avizeaza livrarea produselor in ordinea fabricatiei cu respectarea termenelor de valabilitate;

CERINTE

Cerinte:
- studii medii sau superioare (de preferinta chimie alimentara, medicina veterinara)
- domiciliu – Ploiesti , Mizil sau imprejurimi
- experienta in domeniu – minim 1 an
- aptitudini - spirit de organizare, capacitate de sinteza, spirit de observatie, putere de munca

BENEFICII OFERITE

Beneficii oferite:
Pachet salarial atractiv
Bonuri de masa

Ana & Cornel este o companie romaneasca cu capital privat infiintata in 1994 ce are ca domeniu de activitate producerea si distribuirea produselor alimentare. De-a lungul timpului compania s-a extins la nivel national ajungand astazi sa fie prezenta in peste 40 de orase si cu o flota ce depaseste 180 de autovehicule.