Farmacist - Dancu

SC RHODIOLA FARM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- îndrumarea și sfătuirea pacienților cu privire la tratamentul prescris sau solicitat
- asigură conservarea si eliberarea medicamentelor, precum si a celorlalte produse pe care farmacia le poate deţine
- supraveghează și coordonează activitatea personalului farmaceutic in lipsa farmacistului sef
- întocmește necesarele săptămânale solicitate de colega de la departamentul achiziții
- prelucrarea prescripțiilor medicale și pregătirea lor conform cerințelor CAS
- sarcini administrative

CERINTE

- studii superioare în domeniu
- experiența pe un post similar reprezintă un avantaj dar nu este obligatorie
- o persoană proactivă, creativă și empatică
- o persoană sociabilă, comunicativă și care se simte bine când lucrează în echipă
- o persoană care își iubește meseria și iubește oamenii
- o persoană responsabilă, organizată, ambițioasă și pasionată de ceea ce face

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant
- Bonus la atingerea obiectivelor
- Tichete de masa
- Bonus aniversar
- Bonus Paste, Craciun

Beneficii:
- duminica libera
- 3 sambete libere din 4 pe luna, cu program 8-16
- posibilitatea de a crea propria echipa
- un loc unde este incurajata initiativa si comunicarea

Povestea noastra incepe in mai 2013, cand, din dorinta de a oferi sfaturi bune, solutii alternative, recomandari corecte si specifice fiecarui pacient,am deschis prima farmacie.
Usor, usor, am devenit apropiate de pacientii nostri, multi dintre ei venind la noi pentru un sfat, pentru o recomandare sau pur si simplu pentru a ne vedea si a ne face ziua mai frumoasa. Datorita increderii oferite de acestia, am depasit fizicul si ne-am extins on-line.