Inginer Automatist - roboti (domeniul auto)

ORGANISATION CONSULTING PROD

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura recepţia noilor instalaţii
- Conduce lucrările de modificare sau evoluţie a robotilor pina la obţinerea performantelor
- Tratează toate cererile de modificare formalizate
- Redactează caietele de sarcini roboti si participa la consultări
- Relatia cu furnizorii
- Planifica si pilotează probele, încercările si punerea in functiune
- Asigura recepţia documentaţiei tehnice electrica si roboti de la furnizori
- Analizează necesitatile proiectului (fezabilitate, fiabilitate, piese de schimb)

CERINTE

- Absolvent/ (a) de studii superioare tehnice
- Principii de functionare retea INTERBUS
- Principii de functionare retea UNITELWAY
- Principii de functionare retea PROFIBUS
- Principii de functionare retea ETHERNET
- Sisteme de comanda PL7 pro
- Sisteme de comanda S7
- Sisteme de comanda numerice NUM(760,1060)
- Sisteme de dezvoltare d’IHM SIEMENS
- Variatoare de viteza
- Schema electrica, calcularea si dimensionarea de conductori si motoare electrice
- Cunostinte de limba franceza si/sau limba engleza

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru international
- Oportunitati de dezvoltare profesionala

DESCRIEREA FIRMEI

OC Prod este un cabinet de recrutare.
Ne implicam, alaturi de clientii - partenerii nostri, in conceptia si in punerea in aplicare a proiectelor.

In momentul de fata recrutam pentru o companie de inginerie franceza.