Geometru, analist montaj/ pilot montaj

HUMANGEST GROUP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

GEOMETRU:
- piloteaza si analizeaza geometria pieselor prin intermediul indicatorilor ICGP;
- creeaza arborele defectelor de geometrie;
- realizeaza masuratori suplimentare;
- realizeaza, arhiveaza si pune la dispozitie indicatorii geometrici;
- propune si pune în aplicare soluţii provizorii;
- asigura sinteza defectelor, planul de actiune si rezolvarea acestora;
- intocmeste raport de activitate periodic si participa in comitetul de pilotaj al proiectului.

ANALIST MONTAJ / PILOT MONTAJ:
- urmareste fabricarea în atelier pentru a identifica problemele procesului de producere care se confruntă operatorii şi validatorii;
- participă la procesul de montaj;
- efectueaza analiza produsului / procesului N1, a problemelor intalnite in timpul în fabricarii vehiculelor, dacă este necesar, efectueaza investigaţii suplimentare;
- cunoaste si analizeaza problemele;
- poate fi pus in stuatia de a propune soluţii provizorii si verifica aplicarea acestora;
- redacteaza si urmeaza fisa de veruiaj;
- realizeaza interfata impreuna cu analistii de nivel 2 pentru probleme din afara perimetrului de analiză de nivelul 1;
- participa la reuniunile din perimetrul său;

CERINTE

GEOMETRU:
- cunoaşte produsul si procesul de asamblare al acestuia (al masinii);
- cunoaşte modul de utilizare a uneltelor CAD (Catia V5);
- cunostinte de asamblare tinichigerie;
- experienta pe masini de masurat coordinate 3D (in coordinate masina);
- intelege un lant de cote, are experienta in desen tehic si abilitatea de a citi un plan;
- capabil sa aplice analiza N1;
- experienta pe un dispozitiv special METROLOG;
- cunostinte PC (Word, Excel);
- autonomie;
- abilitate de a lucra în echipă;
- rigurozitate;
- aptitudini organizatorice;
- reactivitate;
- preferabil vorbitor de lb. franceza;

- cunostinte de asamblare tinichigerie/montaj;
- citirea planurilor de definitie;
- experienta in receptia pieselor auto reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

-perioada contractuala 5 luni;
- cazare in Mioveni.

HUMANGEST GROUP va pune la dispozitie o gama variata de servicii: recrutare si selectie de personal atat pe perioada nedeterminata cat si determinata, in toate domeniile de activitate si pentru orice fel de calificari si nivel de experienta, administrarea contractelor de munca temporara, formare si integrare profesionala.