Expeditor transporturi internationale

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Planifica si organizeaza transportul de marfuri si asigura aprovizionarea perfecta a producatorilor, comerciantilor si a consumatorilor cu marfa dorita;
- Stabileste de fiecare data traseul ideal ce implica atat transportul feroviar, rutier, cat si trasportul aerian si maritim;
- Preluarea comenzilor de la colaboratori, dar si de pe bursele de marfuri;
- Aduce rapid, sigur si la un pret bun de la vanzator la cumparator, bunurile incredintate;
- Cunoaste prevederile vamale, centrele de transfer marfuri, posibilitatile de transport si depozitare si coordoneaza colaborarea optima dintre productie, transportator si comerciant.

CERINTE

- Experienta pe o pozitie similara minim 2 ani;
- Foarte bună cunoaştere a pietei romanesti de transport FTL & LTL;
- Cunostinte nivel avansat limba engleza- scris si vorbit (obligatoriu);
- Cunoasterea limbii germane constituie un plus;
- Sa comunice soferilor adresele de incarcare, sa se asigure ca marfurile au fost incarcate in conditii bune si ca au ajuns la destinatie in timp util;
- Cunoastere avansata a pachetului Microsoft Office;
- Abilităţi de analiza si sinteza;
- Persoana devotata, punctuala si responsabila

BENEFICII OFERITE

- salariul va fi negociat flexibil, cu evolutie in trepte raportate la performanta operationala probata sau in alt mod motivant convenit impreuna.

Asteptam CV-urile dvs. pe adresa: corina.cucui@top-assistants.ro