Developer .Net C# - Team Leader

SC Samtec Automotive SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Programator .Net C# si in acelasi timp project manager (team leader)
- Responsabil pentru dezvoltarea unui nou produs software
- Responsabil pentru un team cu 2-3 programatori

CERINTE

- studii superioare
- experienta in Object oirented porgramming (OOP)
- de preferat cu experienta minima in domeniu de cel putin un an

BENEFICII OFERITE

- salariu atragator (incepand cu 600-1000Eu netto)
- domeniul de activitate foarte interesant
- posibilitate de a studia/lucra in strainatate

- Firma germana, fondata in 1985, cu sediul in Stuttgart – filiala romana in Miercurea-Ciuc
- Domeniul de activitate: software und hardware pentru industria automobila.
1. Dezvolta solutii harware si software (tools) pentru a analiza, simula si stimula diferite bus sisteme (ISO9141, CAN, FLEXRAY, etc…) si protocoale (KW2000, TP1.6, Tp 2.0, etc…) in industria automobila.
2. End-of-Line programming/diagnostics
3. “Custommer specific solutions” in domeniul productie/dezvoltare/after-sales in industria automobila
4. Dezvolta systeme de diagnoza/tester pentru diferite producatori de automobile
- Referinte: Porsche AG, Robert Bosch GmbH, VOITH AG, BMW AG, Bentley, Audi, Daimler AG, Iveco AG, Deutz AG, etc….

www.samtec-automotive.com