STUDIAZA IN ANGLIA!!!VOLUNTARIAT IN AFRICA SAU INDIA

CICD

Job expirat

RESPONSABILITATI

Daca vrei sa te alaturi unei miscari internationale care lupta impotriva saraciei, sa cunosti oameni care isi doresc o lume mai buna si sa pui in practica tot ce ai invatat, te poti inscrie in programul \"Fighting with the Poor\" dezvoltat de College for International Co-operation and Development din Anglia in colaborare cu One World University din Mozambique.. Masa si cazarea sunt asigurate pe toata perioada programului.
STRUCTURA PROGRAMULUI DE 18 LUNI:
6 LUNI STUDII INTERNATIONALE SI PREGATIRE
6 LUNI PROIECT AFRICA/INDIA
(agricultura,probleme de mediu,educatie,lupta contra HIV,sociologie)
6 LUNI EXAMENE FINALE SI MUNCA INFO
Toata lumea este binevenita indiferent de experienta sau abilitati (varsta minima 18 ani)!
Exista posibilitatea de a obtine o bursa, pentru a acoperi costul programului.!!!

CERINTE

ABSOLVENT DE LICEU

BENEFICII OFERITE

-CAZARE
-3 MESE/ZI

DESCRIEREA FIRMEI

COLLEGE FOR INTERNATIONAL CO-OPERATION AND DEVELOPMENT