Ingrijitor/Ingrijitoare Batrani in Marea Britanie

Pyridion Management Academy

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania recruteaza persoane pentru ingrijire batrani in Anglia.
Responsabilitati:

1. sa asigurati ingrijirea varstnicilor si sa lucrati ca o parte a unei echipe pentru a atinge standardele cerute;
2. sa va asigurati ca varstnicii isi mentin demnitatea si individualitatea;
3. sa va implicati in activitatile generale ale azilului de batrani;
4. sa impartiti cu ceilalti angajati responsabilitatea de a intampina nevoile varstnicilor;
5. sa va asigurati ca este mentinut cele mai ridicate conditii de ingrijire a varstnicilor prin asistenta vartnicilor atunci cand acestia va cer sa ii spalati, sa ii ajutati cu igiena personala, cu imbracatul, cu dezbracatul si cu alte aspecte ale vietii de zi cu zi;
6. sa acordati atentie varstnicilor care au mobilitate limitata (imobilizati in scaun cu rotile) sau dificultati psihice sau de invatare si sa oferiti cel mai bun ajutor;
7. sa supravegheati cu atentie pacientii care au probleme de comportament;
8. asistarea pacientilor pentru a-si face nevoile fiziologice;
9. ingrijirea batranilor care se afla intr-un stadiu avansat de boala sau care sunt pe moarte;
10. sa observati ce nevoi au varstnicii si sa faceti un raport zilnic cu acestea;
11. sa verifice periodic starea de sanatate a varstnicilor la intervale determinate de conducerea azilului;
12. sa ii faceti pe vizitatorii varstnicilor bineveniti; sa le oferiti acestora racoritoare sau asistenta in cazul in care acestia doresc asta;
13. sa faceti paturile si sa schimbati lenjeria de pat, asigurandu-va ca camerele pacientilor sunt curate si aranjate, comodele sa fie goale dupa regulamentul azilului. Sa va asigurati ca resursele centrului sunt folosite cu chibzuinta;
14. sa ii ajutati pe pacienti in timp ce iau masa (mai ales pe cei care au dificultati in a inghiti mancarea sau care trebuie sa repecte anumite regimuri de alimentatie etc.). Sa le serviti mancarea daca va cer.
15. sa insotiti pacientii in afara azilului sau cand au vizitatori;

Contractul este pe o perioada de 2 ani, se ofera instruire in domeniu si loc de munca garantat. Cazarea si masa sunt asigurate la preturi minime. Nu exista taxe de intermediere pentru obtinerea acestui job.

CERINTE

Engleza la nivel de conversatie si disponibilitatea de a lucra in strainatate ca Healthcare Assistant. Acceptam numai CV-uri in limba engleza.

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv (1200 euro/luna), drept de munca in Anglia (yellow card) valabil si dupa terminarea contractului, posibilitate de prelungire a contractului de comun acord, certificat recunoscut international.

Companie britanica care ofera cursuri de specialitate in domeniul sanatatii si asistentei sociale, oferind certificate recunoscute international si drept de munca in Marea Britanie (yellow card). Mai multe detalii despre companie: www.pyridionacademy.com