Cercetător - Industrie de Construcții (se poate lucra de acasa)

IMAR Construction

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Identificare candidați pentru angajare (70% din rol)
Activtatea principala este aceea de căutare candidați potriviți pentru a lucra la o firmă de construcții
din Londra.
Rolul presupune identificarea candidaților pe cale electronică, precum și abordarea acestora prin e-
mail și telefonic, cu scopul de a califica competențele lor comerciale și gradul la care se potrivesc
pentru specificațiile postului.
Procesul este gestionat în totalitate de cercetător, însă ne dorim să avem access la o bază de date în
Excel unde evoluția procesului poate fi urmărită.

2. Identificare potențiali clienți (30% din rol)
Activitate secundară implică identificarea unor potențiali clienți care să lucreze cu firma noastră de
construcții din Londra. Acești clienți vor fi firme ce căuta să își împartă proiectele existente într-o
serie de pachete de lucru, pe care firma noastră le poate executa.
Acești potențiali clienți vor fi identificați în același mod ca și candidații pentru angajare. Vor fi
contactați numai prin e-mail, iar detaliile lor vor fi apoi predate managerului de cont care va
continua procesul de gestionare a clienților.

Ore de lucru: 08:00 - 17:00, Luni - Vineri

CERINTE

Candidatul ideal este/dă dovadă de:
 Foarte motivat și condus de rezultate
 Capabil să lucreze eficient într-o echipă, dornic să asiste alți membrii ai echipei când este
necesar
 Un comunicator clar și persuasiv, atât verbal cât și în scris
 Reziliență și capacitatea de a face față schimbărilor neprevăzute și de a se mula pe situație
(ca de exemplu bunăvoința de a lucra ore mai lungi/weekend-uri atunci când este necesar)
 Capacitatea de a lucra și furniza rezultate sub presiune
 Abilitatea de autogestionare, în special în ceea ce privește gestionare timpului și capacitatea
de a își identifica prioritățile
 Abilități excelente de cercetare, împreuna cu o abordare riguroasă, metodică și o atenție
deosebită pentru detalii
 Capacitatea de a filtra cantități mari de informații, de a identifica punctele importante și de a
oferi informațiile relevante mai departe
 Un nivel ridicat de tenacitate, creativitate și gândire laterală atunci când acestea sunt
necesare nevoie pentru a obține rezultatul scondat

 Dorință de a învăța și a se dezvolta profesional și profesional, prin muncă și lucru în echipă
 O persoană profesionistă, organizată și cu integritate ridicată
 O persoană politicoasă, non-ierarhică și cu simțul umorului

Competențe și experiență:
 Competență în PowerPoint, Excel și Word
 Competențe lingvistice - atât în ​​limba engleză, cât și în limba română
 Experiența anterioară în vânzări și marketing nu este o condiție pentru acest rol, dar
candidatul ideal va avea abilitatea de a învăța rapid
Vă rugăm să luați legătura cu Steve la +447432366855 (apel sau WhatsApp) sau prin e-mail
la stevenkaras55@gmail.com dacă sunteți interesat(ă) să aplicați.

As a full-service contractor, IMAR Construction provides the complete range of construction services guided by quality from start to finish.
At IMAR Construction, we believe there is more to creating value than simply the price point. That is why we provide our clients with the highest quality product for the most economical price