Bucatari si ajutor de bucatari- UK

Europrorecruit SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companiile cu care colaboram in cadrul acestui program, respectiv restaurante de renume din Anglia angajeaza bucatari, ajutor de bucatari, sefi bucatari cu experienta. Acest program ofera candidatilor sansa urmarii unei cariere in domeniul culinar, si posibilitatea de a avea castiguri substantiale si pachete de stimulare foarte atractive.

Oferta din partea angajatorilor:
- Durata contractului este de minim 6 luni, cu posibilitate de prelungire
- Cazarea este asigurata de angajator pe cheltuiala angajatului
- Masa este asigurata in timpul orelor de program:
- Posibilitatea dezvoltarii abilitatilorsi cunostintelor in domeniul culinar. In functie de experienta avuta in acest domeniu se va face distributia candidatilor catre angajatorii-parteneri din Anglia.

CERINTE

Cerințe:
- Se accepta atat barbati cat si femei
- Este necesara experienta de minim 1 an in domeniu
- Se cere limba engleza la un nivel cel putin mediu
- Disciplina si atentie in serviciile oferite clientilor, in principiu se pune accent pe calitatea muncii depuse

Documente necesare inscrierii:
a) Copie buletin
b) Copie pasaport
c) Certificat de nastere copie + traducere legalizata in engleza
d) Certificat casatorie/divort (daca e cazul) copie + traducere legalizata in engleza
e) Cazier judiciar + traducere legalizata in engleza
f) Adeverinta medicala”clinic sanatos si apt de munca din punct de vedere psihic si fizic eliberata de medicul de familie
g) 2 Referinte de la locurile de munca anterioare (in engleza)
h) Copie ultima diploma de studii
i) Copie Carte de munca / Adeverinte de munca
j) o poza tip pasaport si o poza tip 9/13 la tinuta office

Costurile candidatului:
- 360 RON - taxa de inscriere si procesare dosar;
- 375 lire - Taxa de mediere*, platita la semnarea contractului de mediere, dupa acceptarea in program
- ~ 200 - 250 Euro - bilet avion Romania - Anglia;

*Taxa de mediere poate fi achitata astfel:

375 lire – la semnarea contractului de mediere, dupa acceptarea in program
450 lire – la semnarea contractului de comision, inainte de plecarea din tara
600 lire – daca se plateste la primul castig

BENEFICII OFERITE

Salarizare:
Castiguri foarte bune intre 1500 – 1700 GBP / luna (pentru minim 40 ore/saptamana) + 8,45GBP/ora suplimentara (se pot lucra pana la 70 ore/saptamana in perioadele aglomerate) + Bacsis saptamanal.

EUROPRORECRUIT este o agenţie de recrutare cu experienţă în selecţia şi plasarea forţei de munca în străinătate, acreditată de Ministerul Muncii, cu sediul in București , care vine în sprijinul clienților și candidaților prin intermediul agențiilor din teritoriu.