AU PAIR- UK

Europrorecruit SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Aceste job-uri se adreseaza in general fetelor, acestea având mai multe abilități în relația cu copii. Persoanele care aleg acest tip de job, au ca atributii principale: ingrijirea copiilor familiei gazda si menajul ușor în casă.

Responsabilitățile Au-Pair-ului:
- De a supravegherea copiii si de a-i insoti la gradinita/scoala, de a-i hrani, de a va juca cu ei
- De a face menaj usor in casa (de a sterge praful, de a da cu aspiratorul, etc)

CERINTE

- Persoana necasatorita, fara copii
- Sa nu mai fi lucrat ca Au Pair in UK
- Experienta in ingrijirea copiilor constituie un avantaj semnificativ
- Persoana calda, rabdatoare
- Placerea si deschiderea de a lucra cu copii
- Este necesara cunoasterea limbii engleze la un nivel cel putin conversational
- Detinerea permisului de conducere categoria B constituie avantaj
- Sa detina cazier judiciar curat

Documente necesare inscrierii:
• 2 poze tip pasaport cu zambet si cateva poze cu copii (fond deschis)
• 2 referinte in limba engleza (una de ingrijire a copiilor – > 2 ani experienta ingrijire, una despre personalitatea aplicantului – de la angajator sau scoala), redactate la calculator si semnate.
• Scrisoare “Dear Family” redactata la calculator si semnata
• Adeverinta medicala de la medicul de familie - clinic sanatos
• Cazier judiciar
• Copie - diplome de studii (ex: bacalaureat)
• Copie – pasaport (valabil minim 1 an)
• Copie - buletin/carte identitate
• Copie - carnet de conducere auto (daca exista)
• Daca exista, copie - curs de prim ajutor sau curs de Cruce Rosie

Costurile candidatului:
1) Taxa procesare dosar si verificare eligibilitate in valoare de 20 Lire Sterline, platibili la cursul BNR din ziua platii (se achita in momentul semnarii contractului de mediere);

2) Tariful de mediere este in valoare de 500 Lire Sterline, platibili in lei, la cursul BNR din ziua platii(si nu se achita inainte, ci dupa primul castig, in 2 rate lunare egale de cate 250 Lire Sterline), insa candidatii pot avea posibilitatea de reducere a acestui tarif, alegand una din cele 2 optiuni de plata de mai jos:

- 300 Lire Sterline (beneficiind astfel de o reducere de 40%), daca aleg sa plateasca la semnarea contractului cu familia gazda din Marea Britanie, inainte de plecarea din tara.

sau

- 200 Lire Sterline (beneficiind astfel de o reducere de 60%), daca aleg sa plateasca la semnarea contractului de mediere, in urma sustinerii interviului si acceptarii in program.

3) Biletul de avion

BENEFICII OFERITE

Oferta din partea angajatorilor:
- Cazarea si masa sunt asigurate de familia gazda
- Se lucreaza maxim 25 de ore pe saptamana,
- Veti insoti familia gazda in excursiile sale
- Posibilitatea obtinerii permisului de munca dupa doar un an lucrat ca si AuPair
- Experienta culturala in una dintre cele mai dezvoltate tari din lume
- Plecarea in maxim 2 saptamani
- Pentru a va creste castigurile, va puteti gasi alte job-uri part-time in timpul liber
- remunerare de minim 70 £ pe saptamana (pentru cei care nu cunosc limba engleza la nivel conversational) si maxim 120 £ pe saptamana (pentru cei care cunosc limba engleza la nivel conversational);

EUROPRORECRUIT este o agenţie de recrutare cu experienţă în selecţia şi plasarea forţei de munca în străinătate, acreditată de Ministerul Muncii, cu sediul in București , care vine în sprijinul clienților și candidaților prin intermediul agențiilor din teritoriu.