Asistenti medicali cu pin/fara pin UK -fara comision

Precedo Healthcare Services Ltd

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania britanica Precedo Healthcare are in prezent 30 de locuri de munca disponibile pe intreg teritoriul UK pentru asistenti medicali cu / sau fara PIN no.

Responsabilitatile
•se ocupa in principal cu asigurarea confortului batranului asistat,
• asistarea alimentatiei si administrarea alimentelor acestuia,
• acordarea ingrijirilor igienice (imbaiere)
• mobilizarea si transportul,
• supravegherea starii de sanatate,
• respectarea si aplicarea prescriptiilor medicale,
• acordarea primului ajutor,
• gestionarea resurselor alocate,
• asigurarea conditiilor igienico-sanitare,
• completarea fisei de ingrijire a persoanei asistate etc.

CERINTE

Cerinte job:
-engleza la nivel conversational (B1)
-diploma de asistent
-numarul PIN sau PRN
-nu au cazier judiciar

BENEFICII OFERITE

Ofera:
-asistenta pentru obtinerea PIN-ului pentru a putea profesa ca asistent medical in
UK. Pana la obtinerea PIN-ului se lucreaza pe postul de infirmier sef (senior care assistant) in azile de batrani sau spitalele din UK;
-se acorda consultanta gratuita pentru obtinerea NINo, cont bancar, cazier.
-se ofera consultanta in gasirea cazarii si suport pe tot parcursul sederii dvs in UK.
- transportul de la aeroport la locul cazarii gratuit
- se ofera suport in ceea ce priveste costurile biletului de avion pentru asistenti medicali fara pin
-salarile incep de la £17 000 pe /an ( asistenti medicali fara pin) si £33 150/an ( asistenti medicali cu pin )

OFERTA SPECIALA!

Pentru asistentii care au deja PIN agentia plateste biletul de avion si toate costurile necesare pentru angajare: training, cazier, cazare pe perioada trainingului.

Precedo Healthcare este o companie de recrutare de personal medical recunoscuta in Marea Britanie inca din anul 2008, cu o vasta experienta in plasarea de personal medical catre institutii de specialitate pe intreg teritoriul tarii in domeniu privat si NHS.