Arhitect

Architecturall Ltd

Job expirat

RESPONSABILITATI

Firma de arhitectura/constructii Architecturall Ltd selecteaza în vederea angajarii arhitect pentru sediul situat in Marea Britanie, Cheltenham.
Interviurile vor avea loc in Bucuresti, in data de 7 Mai 2016.
Candidatii vor transmite pe adresa de e-mail urmatoarele :
• Curriculum Vitae;
• Scrisoare de intentie
• Portofoliu de proiecte relevant
Candidatul ideal trebuie sa prezinte o atitudine pozitiva, constructiva si orientata spre rezultate, sa fie o persoana persoana prompta, receptiva, responsabila, cu abilitati de comunicare si initiativa, abilitati de prioritizare a activitatilor si de gestionare a timpului, rezistenta la stres, atentie la detalii dar si un puternic spirit de echipa.

CERINTE

Cerinte minimale:
• absolvent al Facultatii de Arhitectura
• experienta profesionala convingatoare (cel putin 3 ani)
• capacitatea de a aborda eficient proiecte diverse cu un accent pe design contemporan
• experienta in coordonarea si verificarea specialitatilor de proiectare
• cunoasterea legislatiei isi experienta in elaborarea documentatiilor pentru toate fazele de proiectare
• cunoasterea si experienta aferenta procedurilor de avizare si autorizare a lucrarilor in constructii
• cunostinte tehnice avansate
• cunoasterea avansata a limbii engleze, inclusiv a limbajului tehnic specific
• cunostinte avansate si rapiditate de lucru in utilizarea urmatoarelor aplicatii: Bentley-Microstation, AutoCAD, Microsoft Office (Word, Excel)

Cerinte obligatorii:
• cunostinte avansate in utilizarea programului Bentley-Microstation
• limba engleza-fluent

BENEFICII OFERITE

• posibilitatea continua de a invata toate aspectele proiectarii, cu teme variate pe diferite faze de proiectare;
• posibilitatea de a discuta cu clientii;
• oportunitatea lucrului intr-o echipa profesionista, un mediu atragator, proiecte de anvergura si proiecte cu care se va participa in competitii nationale
• pachet salarial atractiv
• pachet relocare
• atmosfera de lucru placuta in cadrul unui colectiv tanar ce promoveaza dinamismul si profesionalismul
• spatiu de lucru confortabil

DESCRIEREA FIRMEI

Design & Build