Angajăm Agenți de vânzări

SC Top-Asig Assistance S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Care va fi rolul tău?
- Dezvoltarea permanentă a portofoliului de clienți (existența unui portofoliu deja creat constituie un avantaj);
- Distribuirea, atât prin intermediul echipei, cât și personal, a produselor de asigurare (asigurări generale, asigurări de viață, asigurări de sănătate, asigurări corporate);
- Formarea, dezvoltarea și coordonarea propriei echipe de vânzări (existența unei echipe deja formate constituie un avantaj în cazul Directorilor de vânzări);
- Recrutarea și selecția atentă, continuă a candidaților pentru postul de Agent de vânzare – valabil pentru Director de Vânzări;
- Coordonarea, monitorizarea și evaluarea activității de vânzare în cadrul echipei - valabil pentru Director de Vânzări;
- Realizarea obiectivelor de recrutare și vânzare;
- Raportarea periodică a activităților de vânzare și recrutare.

CERINTE

Candidatul ideal
Ce așteptăm de la viitorii colegi?
- Cinste, corectitudine, seriozitate, punctualitate;
- Orientare spre performanță, flexibilitate;
- Atitudine și gândire pozitivă, dinamism;
- Orientare către client;
- Cunoștințe operare PC;
- Abilități de colaborare și lucru în echipă;
- Studiile superioare constituie un avantaj;
- Experiența în managementul asigurărilor (minim 1 an) – obligatoriu pentru candidații la posturile de manageri;
- Experiența în vânzarea de asigurări generale, asigurări corporate, asigurări de viață sau asigurari de sanatate constituie un avantaj;
- Cunoașterea pieței asigurărilor și a produselor de asigurări constituie un avantaj pentru noii agenți de vânzare;
- Abilități foarte bune de recrutare și selecție a agenților de vânzare(condiție obligatorie pentru candidații la posturile de Director de Vânzări);
- Abilități foarte bune de comunicare, negociere și vânzare;
- Capacitate deosebită de organizare, planificare și prioritizare a activităților.

BENEFICII OFERITE

La noi vei gasi un mediu de lucru profesionist și competitiv ce îți oferă:
Beneficii financiare:
- Salarizare bună în raport cu concurența;
- Salarizare pe nivele de performanță, direct proporțională cu rezultatele obținute.
Beneficii non-financiare:
- Oportunitatea de a lucra într-un mediu profesionist;
- Oportunitatea de colaborare cu toți asigurătorii din piață;
- Posibilitatea dezvoltării unei cariere de succes și a propriei afaceri în cadrul Companiei;
- Training și pregătire profesională continuă;
- Posibilitatea de a promova profesional, în funcție de performanțele înregistrate și de interesul manifestat pentru activitatea desfășurată;
- Oportunitatea de specializare și perfecționare prin participarea la programe de pregătire profesională din ce în ce mai complexe,în funcție de performanțele obținute;
- Schimb de experiență cu colegii din cadrul echipei de vânzari;
- O gamă completă de produse și servicii de asigurare și o ofertă competitivă, capabile sa satisfacă nevoile diverse de protecție financiară ale clienților noștri;
- Suport în activitatea de ofertare și vânzare (platformă vânzări, asistența unei echipe dedicate, materiale suport de vânzare și marketing, etc).

O Companie cu un sistem de carieră exact, transparent dar riguros, în care fiecare angajat va fi răsplătit corect pentru munca depusă și prin care sunt stimulate valorile.