MANAGER RESURSE UMANE

Dinamic Company S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intocmeşte şi supune aprobării Directorului General sl societăţii, Statul de funcţiuni, în conformitate cu Organigrama societăţii, condiţiile de studii, vechime, competenta profesională;
Urmăreşte, controlează şi informează Directorul General, despre respectarea cu stricteţe a disciplinei în muncă, a programului de lucru, conform Regulamentului de Ordine Interioară;
Intocmeşte Registrul general de evidenţă a salariaţilot şi îl transmite către Inspectoratul Teritorial de Muncă ; tine la zi evidenţa salariaţilor societăţii;
Intocmeşte documentele de evidenţa personalului şi documentele ce ţin de evidenţa muncii; gestionează şi arhivează toate documentele de evidenţa personalului şi de evidenţa muncii;
Eliberează la cererea salariaţilor sau foştilor salariaţi ai societăţii, adeverinţele solicitate în baza datelor existente în evidenţa şi în arhiva societăţii;
Tine şi completează la zi documentele de angajare cu înscrisurile necesare, evidenţe de personal, situaţii de personal, fişe cazier;
Emite legitimaţii cu numerele de marcă ale salariaţilor pe care le vizează trimestrial;
Tine evidenţa contractelor de muncă, a certificatelor medicale, concediilor de odihnă, întocmeşte formele de detaşare, transfer, lichidare, decizii de program redus sau prelungit;
Verifică pontajul emis şi autenticitatea celor scrise în pontaj, privind C.M., C.O., învoirile, absenţele nemotivate, etc.;
Consiliază personalul angajat şi potenţialii candidaţi la angajare referitor la desfăşurarea relaţiilor de muncă şi a documentelor ce trebuiesc întocmite;
Verifică legalitatea adeverinţelor de grupă de muncă, înscrierea acestora în cartea de muncă, cât şi eliberarea acestora foştilor salariaţi;
Verifică prin sondaj, la dispoziţia Directorului General, prezenţa salariaţilor la punctele de lucru şi respectarea programului aprobat;
Tine evidenţa dispoziţiilor şi a deciziilor emise de conducere şi le distribuie celor nominalizaţi în acestea;
Colaborează cu şefii punctelor de lucru în ceea ce priveşte mişcarea personalului muncitor în subunităţi, schimbarea sporurilor de vechime (o dată pe an), toxicitate, muncă grea şi comunică în scris compartimentului financiar-salarii, orice modificare;
Intocmeşte, pe baza cererilor aprobate de Directorul General, comunicările privind efectuarea concediilor de odihnă, pe care le predă compartimentului financiar – salarizare, verifică exactitatea ştatelor de plată, în ceea ce priveşte durata şi perioada de efectuare a acestor concedii;
Identifică necesarul de personal şi întocmeşte documentele care urmează a fi utilizate în desfăşurarea procesului de recrutare şi selecţie de personal.
Răspunde de înregistrarea şi păstrarea actelor normative, hotărârilor conducerii societăţii, deciziile şi ordinele emise de acestea ;
Emite dispoziţii de încadrare sau desfacere a contractului de muncă, de modificare a încadrării, a locului de muncă a salariaţilor societăţii;

Tine legătura, permanent, cu Inspectoratul Teritorial de Muncă, Oficiile de muncă şi protecţie socială, Oficiile de şomaj şi Casa de pensii;
Răspunde de întocmirea, înregistrarea, urmărirea şi finalizarea actelor privind Contractele Individuale de Muncă, la Inspectoratul Teritorial de Muncă şi la Oficiile de Muncă;
Răspunde pentru întreaga societate, de angajarea, înregistrarea şi desfacerea contractelor de muncă pentru salariaţii angajaţi;
Răspunde de evidenţa militară, întocmind documentaţiile cerute de Comandamentul Militar al Municipiului Bucureşti, întocmind şi actualizând la zi situaţiile privind rezerviştii şi mobilizaţii la locul de muncă;
Răspunde de păstrarea şi arhivarea documentelor societăţii legate de activitatea de personal – salarizare;

CERINTE

Experienta: 3-5 ani.
Studii superioare.
Cunsotinte PC.
Cunoştiinţe de specialitate (studii pedagogice si de psihologie).
Curs Inspector resurse umane.

BENEFICII OFERITE

Tichete de masa, program flexibile, transport.

Companie care activeaza in domeniul Constructiilor, avand preponderent lucrari de apa si canalizare, drumuri si partial lucrari constructii cladiri.