Analist financiar Marketing si Comert - Lugoj

SC Veo Worldwide Services SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

In calitate de Analist financiar Marketing si Comert principalele tale responsabilitati vor fi :

- Receptionarea si inregistrarea dosarelor de achizitie prezentate de Asistentii comerciali/Buyeri ;
- Examinarea dosarelor in conformitate cu procedurile interne si cu directivele superiorului ierarhic, in vederea determinarii pretului de achizitie si de vanzare a unui lot de produse ;
- Urmarirea administrativa a dosarelor ( gestionarea comenzilor, validarea esantioanelor, etc.) sub indrumarea responsabilului de departament;
- Urmarirea si analiza statisticilor de vanzare si de achizitionare a produselor;
- Analiza preturilor produselor si a concurentei directe (gama produse, nivel de preturi, distributie etc.);
- Optimizarea aprovizionarii magazinelor cu marfa;
- Efectuarea studiilor de piata.

CERINTE

Cautam o persoana dinamica, autonoma, cu spirit de initiativa si capacitate foarte buna de organizare pentru a se alatura echipei noastre.

Pentru reusita in aceasta misiune este nevoie de:

- Cunostinte de limba franceza si engleza la nivel avansat – minim B2 ;
- Cunostinte in utilizarea programelor din pachetul Office (Excel prioritar) si SAP ;
- Experienta in domeniul economic/ comercial/ marketing ;
- Studii superioare in domeniul economic/ comercial – Marketing, Comert international, Achizitii/Logistica etc..
- Foarte bune abilitati in lucrul cu cifre ;
- Acuratete si rigurozitate ;
- Foarte bune abilitati analitice ;
- Buna capacitate de a invata un nou domeniu de competente ;
- Disponibilitate pentru formare in Franta de minim un an de zile.

BENEFICII OFERITE

- Formare la nivel international;
- Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere intr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes;
- Pachet salarial atractiv.

VEO Worldwide Services este o companie fondată în anul 2006, care furnizează servicii de consultanţă Business to Business, cu peste 450 de angajaţi, 8 ani de experienţă în România şi o creştere anuală de 70% în ultimii 4 ani. Activitatea noastră acoperă o arie largă de domenii în care activează clienţii noştri: COMERŢ INTERNAȚIONAL, IT, FINANŢE, RESURSE UMANE. Suntem o companie de consultanţă cu experienţă şi expertiză internaţională. Tot ceea ce facem în VEO, realizăm cu pasiune şi implicare, iar acest lucru s-a reflectat în cursul celor 8 ani de activitate în cifre şi prin creştere continuă. În VEO poţi evolua, îţi oferim posibilitatea de a te dezvolta, îţi propunem lucruri noi şi provocări, zi de zi! Încurajăm spiritul antreprenorial, diversitatea, transparenţa, originalitatea şi munca în echipă. Oferim training-uri la nivel internaţional în domenii multidisciplinare, spirijin şi continuitate în carieră. Dacă îţi doreşti un angajament pe termen lung cu un lider al pieţei, care le oferă clienţilor calitate şi profesionalism, te invitam sa ne cunoastem si sa vorbim despre cariera ta!