ELECTRICIAN INTRETINERE UTILAJE PRODUCTIE

PLEXIROM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Verifica functionalitatea utilajelor si echipamentelor de productie si intervine imediat in caz de avarii.
- Executa lucrari de intretinere curenta conform fiselor tehnice specifice echipamentelor de productie.
- Intervine si remediaza in cel mai scurt timp defectiunile accidentale.
- Regleaza, dupa caz, mecanismele electrice, automatizate, hidraulice, pneumatice pentru respectarea parametrilor functionali specificati.
- Identificarea defectiunilor utilajelor si diagnosticarea functionarii lor.
- Verifica parametrii de lucru si efectueaza masuratori de precizie.
- Intocmeste fise tehnice de constatare si raporteaza conform procedurilor stabilite.
- Tine evidenta defectiunilor pe tipuri de utilaje, frecventa de aparitie, cauze, pentru anticiparea/ prevenirea disfunctionalitatiilor si intocmeste programe de intretinere adecvate.

CERINTE

-Studii medii - profil electric/tehnic;
- Experienta profesionala minimum 2 ani;
- Atestat profesional pentru meseria de Electrician;
- Seriozitate, disciplina, adaptabilitate, atentie la detaliu, lucru in echipa;
- Capacitate de organizare si planificare, indemanare si precizie;

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant;
Tichete de masa;
Avantajul de a lucra in cadrul unei echipe dinamice si motivate;

Creata in 1995 compania Plexirom, este o societate franceza instalata la Bucuresti, Romania care s-a impus ca lider european in produse acrilice.