Animatie turistica in Italia

ANIMATUR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie italiană angajează pentru sezonul estival 2016 hostesse şi animatoare pentru propriile structuri turistice.
Vor face parte din echipa de animație, vor purta uniformă şi vor asigura comunicarea directă cu oaspeții hotelului, furnizând informații referitoare la programul de animație şi la orarul serviciilor oferite de către complexul turistic.
Perioada de activitate: aprilie - septembrie 2016.
Destinații: Importante complexuri turistice de 4-5 stele din Italia ale grupurilor precum Bluserena -ITI Hotels- Nicolaus-Eden Viaggi.
Tipul contractului: Angajare pe perioadă determinată, de la 3 până la 6 luni, care cuprinde cazare şi masă. Subiectul privind remunerația va fi discutat la momentul interviului.

CERINTE

-disponibilitate de lucru de minim 3 luni consecutive (preferabil de la 4 până la 6 luni);
-aspect fizic placut, fire comunicativă şi o atitudine respectuoasă;
-bune cunoştințe de limba engleză şi limba italiană;
-capacitatea de a stabili cu uşurință raporturi interpersonale;
-deschidere către conviețuirea şi lucrul ȋn echipă.
Experiența anterioară nu este obligatorie.

BENEFICII OFERITE

Companie italiana care activeaza in domeniul recrutarilor in turism pentru grupuri hoteliere din Italia.