SPECIALIST MARKETING- Pantelimon, Ilfov

ACTIV RECRUITMENT GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

Managementul activitatilor de marketing si comunicare;
Elaborarea,implementarea si coordonarea planurilor si strategiilor de marketing in acord cu obiectivele stabilite la nivel de companie;
Evaluarea, controlul, raportarea si imbunatatirea tuturor activitatilor de marketing si comunicare;
Efectuarea de studii si analize ale pietei, in acord cu strategia de dezvoltare a firmei;
Cautarea oportunittilor de promovare a serviciilor / produselor firmei;
Pregatirea designului layouturilor produselor de promovare in concordanta cu procedurile si instructiunilor companiei;

CERINTE

Studii medii sau superioare de specialitate.

Experienta si competente demonstrabile intr-o pozitie similara min 3 ani (marketing, comunicare, PR, management de brand online).

Cunostinte de operare PC nivel avansat (Microsoft Office; Adobe, Corel sau alte softuri asemanatoare);
Cunostinte de Serch Engine Optimization (SEO) si de Internet Marketing;
Cunostinte avansate de limba romana;
Cunostinte avansate de limba engleza (cunoasterea limbii germane constituie avantaj);
Foarte buna intelegere a targetului si a particularitatilor mediului online;
Cunostinte de marketing offline, SEO/PPC/SEM
Cunostinte si abilitati personale

Abilitati de comunicare, organizare si planificare;
Dinamism, initiativa, autodisciplina;
Rezistenta la stres;
Capacitatea de a lucra atat pe cont propriu cat si in echipa.

BENEFICII OFERITE

Salariul si alte beneficii se negociaza la interviu.
Posibilitatea de perfectionare profesionala: traininguri de perfectionare in Germania

DESCRIEREA FIRMEI

www.activrecruitment.ro

Servicii de recrutare si selectie personal, executive search, head-hunting, evaluare psiho-profesionala, outplacement si consultanta in domeniul resurselor umane. Servicii personalizate, pentru a se potrivi cu fiecare dintre cerintele specifice ale partenerilor nostri.

Ceea ce ne diferentiaza de concurenta este pasiunea pentru domeniul resurselor umane!