Responsabil Securitatea si Sanatatea Muncii

IPSO SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilul Securitatea si Sanatatea Muncii proiecteaza, implementeaza, mentine si imbunatateste politicile de securitate si sanatate in munca pentru cele 3 societati ale Grupului Monnoyeur in Romania: SC IPSO SRL, SC BERGERAT MONNOYEUR SRL si SC ENERIA SRL. Principalele sale responsabilitati sunt:
- Planifica si coordoneaza activitatea serviciului intern de prevenire si protectie conform reglementarilor legale in vigoare
- Planifica si coordoneaza activitatea Comitetului de Securitate si Sanatate in Munca (CSSM) conform reglementarilor legale in vigoare
- Implementeaza si supravegheaza respectarea procedurilor si masurilor de prevenire, sanatate si securitatea muncii
- Propune bugetul necesar activitatii sale si participa la urmarirea acestuia in cadrul estimarilor periodice

CERINTE

- Studii superioare tehnice (conform legislatiei in vigoare)
- Experienta pe un post similar de minim 2 ani
- Cunostinte tehnice generale
- Bune cunostinte operare PC (MS Office)
- Buna cunoastere a limbii engleze
- Cunoasterea limbii franceze reprezinta un avantaj
- Permis de conducere categoria B
- Abilitati de comunicare si convingere
- Capacitate de analiza si sinteza
- Organizare si capacitatea de a stabili prioritati
- Dinamism si disponibilitate de deplasare (aproximativ 50% din timpul de lucru)

BENEFICII OFERITE

- Respect si seriozitate
- Cadru de lucru dinamic si profesionist
- Posibilitatea formarii profesionale in concordanta cu noutatile din domeniu

IPSO este puternic implantata pe piata din Romania inca din anul 1991.

Alaturi de colaboratorii sai IPSO dezvolta si mentine activa o retea de distributie pentru:

John Deere, Kuhn si Manitou.

Mai mult de 250 de colaboratori asigura distributia si service-ul pentru aceste marci diverse si de renume mondial.

Valorile noastre sunt acelea ale unei intreprinderi familiale aflate in serviciul clientilor sai.

Prin experienta, respect si atitudine pozitiva ne construim viitorul sigur catre care tindem cu totii.