Ospatarita

SC ALEXANDER HOTEL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizeaza serviciile de servire respectand standardele profesionale;
- Prezinta meniurile si ia comanda de la client;
- Afiseaza fata de client un comportament serviabil;
- Participa la aranjarea salonului (mise-en-place);
- Utilizeaza documentele de evidenta operativa specifice si utilizeaza sistemul de operare computerizat;
- Efectueaza servirea clientilor respectand: regulile de servire, etapele efectuarii serviciului, principalele metode de servire, particularitatile produselor culinare si ale bauturilor

CERINTE

Detine abilitati de comunicare si organizare,

- Aspect fizic ingrijit, abilitati de lucru in echipa,

- Certificat de calificare in meseria de ospatar,

- Seriozitatea, punctualitatea si onestitatea sunt calitati esentiale.

BENEFICII OFERITE

Se ofera pachet salarial atractiv si conditii de lucru deosebite

Companie ce activeaza in domeniul turismului de trei ani, oferind servicii hoteliere, de restaurant si catering, orrganizari evenimente business si festive.