MARKETING ONLINE

SC BAFF ONLINE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Experienta in: Branding online, SEO, Online Marketing, SEM, E-commerce, Online Advertising, PPC, Social Media,Facebook, Twitter,Instagram, Pinterest, Google Adwords, Google Analytics, Google URL builder, E-mail Marketing, PR, Blogging;
- Cunostinte AVANSATE de SEO (Off-Page, On-Page) - minim 3 ani de experienta pe domenii web .ro si .com;
- Cunostinte elementare despre Web Design, Responsive Design, HTML5, CSS3, Javascript, Photoshop;-
- Foarte bune cunostinte in domeniul e-Business/e-Commerce, social media, online marketing;

CERINTE

- Excelente abilitati de exprimare, atat verbal cat si in scris si de a compune texte de sinteza sau de analiza, creative si usor de inteles, atat in limba romana cat si in limba engleza;
- Constituie avantaj: cunostinte despre domeniul vanzari; cursuri specializare/training-uri in domeniul marketing/comunicare/vanzari;
- Concepe si implementeaza planuri de marketing si de promovare, analizeaza rezultatele si redacteaza rapoarte in care prezinta impactul si eficienta campaniilor de marketing;
- Integreaza in strategia de comunicare online retelele de social media (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, etc).
- Administreaza si urmareste implementarea campaniilor de promovare prin Google Adwords si altele
- Urmareste schimbarea algoritmilor de indexare si alte tehnici de SEO, implementeaza optimizari SEO onpage si offpage;
- Monitorizeaza, adapteaza si optimizeaza continutul site-urilor in functie de indicatorii de performanta; concepe si implementeaza strategii de imbunatatire a acestor indicatori.
- Scrie texte SEF (search engine friendly) pentru: social media, comunicate PR, newslettere, bannere, update-uri materiale de promovare, scrie articole de prezentare a produselor si a serviciilor, administreaza continutul web.
- Monitorizeaza concurenta si actiunile competitorilor.
- Identifica oportunitati de dezvoltare, promovare, trenduri in domeniile de activitate si dezvolta proiectele companiei;
- Experienta de lucru cu urmatoarele tool-uri: Google Analytics, Google Search Console (interpretarea rezultatelor, masuri de imbunatatire ROI, Bounce Rate, User Experince etc.);
- Folosirea de tehnici de white hat SEO, linkbuilding de calitate, tehnici noi de linkbuilding si manual realizate - guest blogging si alte free, white hat inbound links;
- Keywords reasearch, analize SEO, audituri SEO, analiza concurentei, recuperare site-uri penalizate Google, content marketing, social marketing etc.
- Cunostinte solide despre Content Marketing, Social Media, Video Marketing, Google AdWords, Blogging, Google Analytics, SEO Local, SEO Video;
- Sa stie sa identifice topicuri de continut, sa creeze continut de calitate, sa-l optimizeze pentru motoarele de cautare, sa-l publice pe platforme online autoritare si relevante pentru SEO, sa-l promoveze, iar ultima etapa sa masoare rezultatele si sa perfectioneze intreg procesul;

Baff.ro este un magazin profesional in solutii de unghii si distribuitorul exclusiv in intreaga lume al Colectiei de lacuri permanente Dahlia Beauty si al Sistemului de gel de PureLuxe.