Junior Accountant

CONFIDENTIAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Verificarea zilnica a debitelor restante ale clientilor si contactarea acestora in privinta facturilor cu scadenta depasita;
 Operarea extraselor bancare (incasari / plati) in programul de gestiune;
Inregistrarea Biletelor la ordin si a CEC-urilor primite de la clienti / emise de companie, in programul de gestiune;
 Emiterea facturilor de vanzare in baza comenzilor primite din partea clientilor;
 Verifica facturile de marfa sub aspectul corectitudinii lor
 Intocmeste facturile externe – livrari intracomunitare, export, verifica documentatia necesara.
 Operatiuni de confirmare a soldurilor la sfarsit de an;
 Verificarea si inregistrarea incasarilor cat si a platilor prin casa;
 Evidenta si inregistrarea documentelor primite din partea colegilor din teren;
 Inregistreaza deconturile de cheltuieli primite de la angajati- transport, consumabile, combustibil, protocol, reparatii, si altele;
 Comunica zilnic catre departamentul de vanzari incasarile in banci;
 La sfarsitul lunii intocmeste situatia soldurilor pe angajati si le comunica acestora;
 Initializeaza procesele verbale de receptie si punere in functiune a mijloacelor fixe si a deciziilor interne privind amortizarea imobilizarilor,
 Inregistrarea achizitiilor de mijloace fixe si obiecte de inventar pe masura realizarii lor;

CERINTE

- cunostinte excel
- experienta in contabilitate minim 1 an

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant;
- bonuri de masa
- asigurare medicala la o clinica privata;
- oportunitati de dezvoltare a carierei.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie multinationala din industria Farma.