IT Application Support Specialist (level 2/3)

SC DSV SOLUTIONS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvolta si modifica rapoarte in baza cerintelor si documentarea acestora;
Urmăreşte funcţionarea aplicatiei de Accounting si/sau WMS ;
Asigură actualizarea sistemului de operare şi a programelor instalate;
Gestionează accesul utilizatorilor la sistem şi urmăreşte încărcarea sistemului;
Asigură integrarea în sistem a unor echipamente şi configuraţii noi;
Participă la instalarea şi testarea echipamentelor şi configuraţiilor noi, ca şi la acţiunile de întreţinere periodică şi depanare;
Acordă asistenţă tehnică şi consultanţă utilizatorilor privind modul de utilizare a sistemelor;
Gestionează documentaţiile tehnice folosite pentru utilizare sistemelor;
Analizează incidentele produse în sistem şi acordă asistenţă software;
Identifică anomaliile manifestate în funcţionarea echipamentelor şi a sistemelor de operare şi elaborează soluţii pentru eliminarea lor;
Elaborează şi experimentează tehnici destinate îmbunătăţirii activităţilor de exploatare.

CERINTE

Minimum 2 ani experienta in lucrul cu baze de date MSSQL sau Oracle (interogari, proceduri stocate, functii etc);
Lucrul cu tool-uri de raportare (iReports, Cristal Reports etc);
Cunostinte minime HTML, PHP sau Java constuie un avantaj;
Conostinte minime de bussines (gestiunea stocurilor, distributie sau vanzare);
Cunostinte de limba engleza la nivel avansat;
Abilităţi de organizare, planificare şi management al timpului;
Abilităţi excelente de comunicare verbală şi scrisă si inter-relaţionare.

BENEFICII OFERITE

DESCRIEREA FIRMEI

DSV
Global Transport and Logistics

DSV Solutions face parte din grupul danez DSV, fiind unul dintre liderii mondiali pe piata serviciilor de transport si logistica. In 2008, grupul DSV a inregistrat o cifra de afaceri de 5 miliarde de Euro, aceasta fiind obtinuta de cei 25.056 de angajati din cele aproximativ 110 reprezentante situate peste tot in lume.

Pentru perfectionarea serviciilor sale si pentru a oferi cele mai bune solutii de transport si logistica, DSV si-a impartit activitatea pe trei divizii, DSV Road (servicii de transport rutier international), DSV Air & Sea (servicii de transport aerian si maritim), DSV Solutions (logistica, depozitare, transport intern, servicii cu valoare adaugata, formalitati vamale).