Grafician

SC MAROCO INTERNATIONAL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- creare machete grafice(Flyer,brosuri , people stopper,etc.)
- verificare tehnica si optimizare a machetelor in vederea tiparirii
- realizarea fotografiilor si prelucrarea / ajustarea imaginilor
- realizarea designului si a materialelor promotionale pentru vitrinele si interiorul magazinelor
-adaugarea produselor pe site si modificarea preturilor.
-propune si implementeaza concepte de design pentru realizarea sau imbunatatirea site-urilor web’ promoveaza activ compania, in mediul online
- realizeaza produse digitale care subliniaza identitatea vizuala a companiei (sigla,,newsletter-ul, etc) - comunica cu celelalte departamente ale companiei , cat si cu magazinele pentru realizarea optima a solicitarilor acestora.
-studiaza si prezinta rapoarte de analiza, despre internet si comportamentul utilizatorilor de comert electronic.
-Identifică tendințele în comerț electronic și dezvoltă strategii de abordare a utilizatorilor de internet, în scopul de a realiza obiectivele de afaceri și de marketing

CERINTE

- cunostinte solide COREL, ADOBE,
- cunostinte solide HTML, Flash,constituie un avantaj;
- cunostinte foarte bune de prelucrare imagini, si de grafica publicitara
-experienta in realizare materialelor web
- experienta in realizarea de layout-uri / machete grafice
- cunostinte privind spatiile de culoare
- limba engleza la nivel avansat
- Experienta in grafica , design, creatie si fotografiere obligatorie
- capacitate de lucru in echipa si sub presiunea unor termene limita;
- abilitati foarte bune de comunicare, creativitate organizare si planificare;

BENEFICII OFERITE

•Lucru intr o echipa tanara si dezinvolta.
• SalarIU: 1200 RON - posibilitate de negociere in functie de rezultate
• Bonusuri in functie de performante

S.C. Ralex Trade Com S.R.L este o companie ce si-a inceput activitatea in urma cu aproximativ 10 ani, aducand pe piata din Romania branduri de succes.
Societatea noastra importa, promoveaza si distribuie in Romania branduri din categoria produselor de larg consum, alimentare, nonalimentare, detergenti, produse destinate copiilor, etc