Educatoare (f/m)

Asociatia Matias

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asociatia Matias este o organizatie non-guvernamentala care a luat fiinta in decembrie 2006 si desfasoara activitati in domeniul educatiei, sanatatii si culturii in comunitatile de romi din localitatile Jilava si Sintesti. Aceasta organizatie s-a infiintat pentru a intampina nevoile sociale si educationale existente in comunitatile defavorizate.
Pentru Centrul de Zi Matias din Jilava, judetul Ilfov cautam:

Responsabilitati:
Planificarea si realizarea activitatilor instructive educative in conformitate cu programa MEN
Monitorizarea si documentarea performantelor copiilor
Tinerea evidentei prezentelor copiilor
Asigurarea mijloacelor de invatamant, a materialului didactic si a mijloacelor didactice
Planificarea si proiectarea activitatilor extrascolare
Organizarea si amenajarea mediului educational

CERINTE

Absolvent/a pedagogie invatamant primar si prescolar
Experienta in invatamantul prescolar constituie un avantaj
Persoana calda si rabdatoare
Foarte bune abilitati de comunicare si tact pedagogic
Creativitate si spontaneitate

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru placut alaturi de o echipa deschisa si prietenoasa
Conditii excelente de lucru
Program de lucru 7.30 – 13.30