DIRECTOR PRODUCTIE – INDUSTRIA ALIMENTARA - ILFOV

ACTIV RECRUITMENT GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

Determina organizarea, procedura si conditiile tehnice de productie ; – avizeaza comenzile de materii prime si materiale;

– asigura folosirea optima a productiei, operatiunilor si capacitatilor de lucru

– intocmeste planuri de coordonare pentru productie si pentru departamentele din companie, cum ar fi departamentul de aprovizionare, departamentul tehnic( toate departamentele implicate in pregatirea productiei)
– proceseaza documentatia sub forma de rapoarte si documente.

– Realizeaza lansarea zilnica in productie ( in functie de care este stabilit necesarul zilnic de materii prime, auxiliare si materiale)

– Stabileste si verifica punctele critice pe fluxul tehnologic; Verifica si asigura realizarea productiei, respectarea retetelor de fabricatie si a procesului tehnologic stabilit pentru fiecare sortiment;

– Aproba instructiunile tehnologice pentru fiecare faza de productie si asigura adaptarea corespunzatoare a tehnologiei la variatiile si specificul materiei prime utilizate.

– Coordoneaza identificarea, introducerea si mentinerea sub control a proceselor incluse in sistemul calitatii.

– Participa la elaborarea retetelor, la dezvoltarea produselor noi si raspunde de corectitudinea datelor introduse in Programul lntegrat de Gestiune Senior ERP, precum si a documentelor emise zilnic (intrari; iesiri, bonuri de consum, etC.) prin acest Program;

– Emite zilnic si raspunde de corectitudinea Rapoartelor de productie; – Organizeaza si conduce sedintele pentru armonizarea obiectivelor pe termen scurt si sincronizarea activitatilor in vederea realizarii in conditii optime a obiectivelor de productie.

– Verifica pontajul lunar pentru personalul din subordine si il transmite Departamentului Resurse Umane.

– Organizeaza acordarea concediului de odihna si a zilelor libere pentru personalul din subordine.

– Coordoneaza si participa la solutionarea conflictelor de munca si a plangerilor angajatilor si mentine o legatura stransa cu reprezentantii Top Managementului

CERINTE

Experienta relevanta de cel putin 10 ani intr-o pozitie similara (experienta in tehnologia prelucrarii pestelui constituie un avantaj); Creativitate, inovatie;

Corectitudine, seriozitate;

Spirit de observatie dezvoltat, atentie la detalii;

Demonstreaza capacitate de delegare; capacitate de sinteza, de evaluare; discernamant si capacitate de a rezolva problemele;

putere de decizie si asumarea responsabilitatilor

Studii superioare finalizate – avantaj industria alimentara

Cursuri in domeniul Asigurarii Calitatii

BENEFICII OFERITE

TELEFON, TRANSPORT DECONTAT (POSIBIL MASINA DE SERVICIU)

DESCRIEREA FIRMEI

www.activrecruitment.ro

Servicii de recrutare si selectie personal, executive search, head-hunting, evaluare psiho-profesionala, outplacement si consultanta in domeniul resurselor umane. Servicii personalizate, pentru a se potrivi cu fiecare dintre cerintele specifice ale partenerilor nostri.

Ceea ce ne diferentiaza de concurenta este pasiunea pentru domeniul resurselor umane!