Contabil primar

ALGIDA CENTER SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- efectuează corect și la timp înregistrarea în contabilitate a documentelor primite de la partenerii societății ( facturi, bilete la ordin, etc. );
- verifică și înregistrează registrele de casă zilnice aferente punctelor de lucru;
- inregistrarea in programul de contabilitate a facturilor emise/primite;
- inregistrarea extraselor bancare si efectuarea platilor;
- înregistrează și urmărește deconturile lunare de cheltuieli;
- participă activ la efectuarea inventarierii patrimoniului societății;
- verifică lunar soldurile contabile; asigură verificările lunare de inchidere contabilă ( jurnal de vanzări - cumpărări, declarații fiscale);
- arhivează documentele financiar-contabile;

CERINTE

CERINTE
- abilități bune de lucru în echipă;
- inițiativă, buna organizare și perseverență;
- rapiditate și productivitate;
- preocupare pentru dezvoltarea profesională, deschidere către lucruri noi și învățare rapidă.

BENEFICII OFERITE

CV-ul se va trimite la adresa de email: contab@algida.ro

DESCRIEREA FIRMEI

Importator si distribuitor legume - fructe