Consilier Tehnic

SC Golden Fish SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vrei sa pui bazele unei cariere pe termen lung alaturi de oameni experimentati si prietenosi? Ai absolvit o facultate tehnica, iti place sa lucrezi in echipa, te pricepti la scule si unelte?
Vino alaturi de noi, sa contribui si tu, cu pasiune si seriozitate, la cresterea unei afaceri romanesti cu o traditie de peste 10 ani.
Cine suntem : Compania Golden Fish, cunoscuta prin brandul “Micul Fermier”, a devenit o referinta pe piata sculelor si uneltelor pentru ferme si microferme, datorita corectitudinii cu care isi trateaza partenerii si clientii si a grijii pe care le-o poarta angajatilor sai.

Responsabilitatile principale ale postului :
 Crearea si intretinerea documentatiei tehnice a produselor si a descrierilor de produs (text si simboluri) pentru manuale si ambalaje;
 Elaborarea analizelor tehnice comparative pentru produse;
 Formularea de raspunsuri la intrebarile primite pe site sau in mediile de socializare;
 Oferirea recomandarilor pentru produse si solutii tehnice, in functie de nevoile clientilor si prospectilor;
 Întocmirea rapoartelor aferente activitatii;
 Gestionarea documentatiei specifice, asigurand confidentialitate si redactarea rapoartelor specifice activitatii.

CERINTE

 Sa fii absolvent al unei facultati tehnice;
 Sa stii si sa-ti placa sa comunici eficient, atat prin mijloace traditionale, cat si prin intermediul platformelor de socializare;
 Sa cunosti foarte bine limba engleza si sa stii sa operezi in Word, Excel, PowerPoint;
 Daca ai mai lucrat in domeniul comercializarii sculelor si uneltelor, vei avea un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Oferta noastra :
 Salariu motivant;
 Bonusuri pentru performanta;
 Sustinerea cheltuielilor cu masa de pranz;
 Abonament medical la o clinica privata;
 Un mediu de lucru placut intr-o companie solida, in plina crestere, in care vei putea sa te dezvolti alaturi de profesionisti.

Golden Fish este o companie romaneasca, in plina dezvoltare, cunoscuta prin brandul "Micul Fermier".
Este unul dintre cei mai importanti furnizori de scule si unelte pentru ferme si microferme, avand in portofoliu o gama de peste 2000 de articole.
Peste 100 de angajati fac parte din echipa Golden Fish.