Asistent logistica

SC UNIFRUTTI IMPEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- coordonarea, monitorizarea si organizarea activitatii de transport
- achizitionarea de noi companii de transport
- operarea comenzilor de transport
- monitorizarea si compararea evolutiei preturilor transportatorilor
- intocmirea si verificarea documentelor de transport
- verificarea facturilor primite, confirmarea platii si transmiterea lor departamentului de contabilitate
- instruirea, verificarea si monitorizarea personalului din subordine, precum si intocmirea pontajului lunar al acestuia
- mentinerea permanenta a contactului cu clientii si prestatorii de servicii, precum si informarea acestora cu privire la data incarcarii si destinatia
- atributii general-administrative in domeniul logisticii.

CERINTE

Cunostinte operare PC

- Cunostinte operare excel - nivel mediu;
- Studii medii (diploma de bacalaureat) / superioare;
- Rapiditate in munca, flexibilitate;
- Rezistenta la stres;
- Persoana sociabila, energica;
- Atitudine pozitiva si deschisa catre colegi si colaboratori;
- Experienta intr-un post similar – constituie avantaj

DESCRIEREA FIRMEI

Comert cu ridicata al legumelor si fructelor