ASISTENT ADMINISTRATIV-Domnesti,Ilfov

ACTIV RECRUITMENT GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Organizarea activitatiilor administrative si logistice : organizare transport marfa import-export, intocmire aviz de expeditia a marfii, intocmire AWB, organizare comenzi birotica si alte consumabile ;
-Organizarea deplasarilor in tara si in strainatate : rezervati de bilete de avion, rezervari hotel si inchiriere auto ;
-Preluarea si directionarea apelurilor telefonice ;
-Preluarea, sortarea si distribuirea corespondentei ;
-Primirea vizitatorilor si anuntarea persoanelor de contact din societate ;
-Asigura transmiterea documentelor prin fax, email ;
-Scanarea si copierea documentelor ;
-Asigura suport administrativ pentru toate departamentele companiei ;
-Colaboreaza indeaproape cu departamentul contabil ajutand la intocmirea facturilor/chitantelor, indosarierea documentelor contabile, verificari de sold ale clientilor si furnizorilor, recuperarea debitelor etc.
-Crearea de baze de date pe domenii de activitate pentru activitati de marketing si cercetare a pietei

CERINTE

Minim 2 ani experienta pe un post similar
- cunostiinte contabilitate primara ;
- capacitate de organizare si munca in echipa ;
- capacitate de comunicare si flexibilitate ;
- capacitatea de a respecta termene limita ;
- cunostiinte de operare in Mentor reprezinta un avantaj ;
Engleza – nivel mediu

BENEFICII OFERITE

Salariu: 1200-1800 lei- in functie de nivelul de experienta

DESCRIEREA FIRMEI

www.activrecruitment.ro

Servicii de recrutare si selectie personal, executive search, head-hunting, evaluare psiho-profesionala, outplacement si consultanta in domeniul resurselor umane. Servicii personalizate, pentru a se potrivi cu fiecare dintre cerintele specifice ale partenerilor nostri.

Ceea ce ne diferentiaza de concurenta este pasiunea pentru domeniul resurselor umane!