ASISTENT ACHIZITII

REWE ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Analizarea pietei de aprovizionare si identificarea potentialilor furnizori
-Negocierea conditiilor contractuale si urmarirea gradului de indeplinirea a clauzelor, pe parcursul derularii contractelor
-Gestionarea gamei de produse si respectarea politicii de preturi
-Organizarea campaniilor promotionale pentru categoria de produse gestionate
-Asigurarea evidentei stocurilor
-Contribuie la asigurarea unei bune colaborari cu Depozitul (receptie marfa) si Filialele Penny Market si intervine in mod activ la eficientizarea proceselor de lucru in relatia cu acestea

CERINTE

-Studii superioare
-1-3 ani experienta in activitatea de achizitii
-Cunostinte de operare MS Office (Word, Excel, Power Point)
-Cunostinte de limba engleza (lb. germana constituie un avantaj)
-Abilitati de organizare, planificare, comunicare si negociere
-Implicare si proactivitate
-Abilitate in lucru cu cifrele
-Capacitate de analiza si sinteza a datelor
-Atentie la detalii
-Abilitate de a lucra la multiple proiecte, in conditii de presiune si stres
-Proactivitate
-Dorinta si interes in ceea ce priveste autodezvoltarea
-Capacitatea de a lucra in echipa dar si independent
-Integritate si onestitate

BENEFICII OFERITE

-Bonuri de masa
-Transport

Rewe România reprezintă în ţara noastră concernul german REWE, unul dintre liderii europeni din domeniul alimentar, cu o experienţă de peste jumătate de secol.

La ora actuală grupul REWE este reprezentat în peste 13 ţări europene, cu o cifră de afaceri de peste 40 de miliarde de EUR şi un număr total de angajaţi de peste 187.000. În afară de comerţul en detail din domeniul alimentar REWE mai este activ la nivel european şi în domeniul turismului cât şi cel al comerţului cu articole de tipul Do-it-Yourself.

În România concernul este prezent prin liniile de desfacere Billa, Penny Market XXL şi prin magazinele Penny Market.

Având în vedere puternica expansiune a companiei noastre, oferim şanse de promovare în carieră pentru angajaţii motivaţi şi dornici de a învăţa, pachet salarial atractiv corelat cu performanţele, atmosferă plăcută de lucru, în prezent compania numărând peste 2400 de angajaţi.

Suntem o companie internaţională în plină expansiune. Prin magazinele noastre Penny Market XXL , şi prin magazinele Penny Market oferim siguranţa unui loc de muncă stabil într-o echipă tânără şi de succes cu multiple posibilităţi de dezvoltare.