Art Director / Graphic Designer

Mandy Foods International

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
Crearea, alcatuirea bazei, editarea si controlul tuturor materialelor de identitate corporativa
Realizeaza strategia de creatie;
Realizeaza conceptului;
Realizarea graficii pentru etichete, inclusiv DTP;
Concepe, coordoneaza si da in executie toate materialele BTL&ATL.
Integrarea textului intr-o imagine unitara si exprimarea vizuala a conceptului pentru toate tipurile de suport media cuprinse in strategia de comunicare;
Implicarea in selectia fotografilor, agentiilor, graphic designerilor ce vor lucra la realizarea produsului creativ;
Supervizarea acuratetii si consecventei exprimarii vizuale in toate etapele de productie, pana la finalizare;
Mentine relatia cu tipografia, agentiile de productie publicitara in vederea supravegherii lucrarilor;
Organizeaza targurile expozitionale;
Identifica furnizori pentru proiectele BTL;

CERINTE

- studii superioare design;
- experienta in productie publicitara;
- experienta relevanta in grafica, layout design pentru materiale tiparite, DTP;
- experienta relevanta in grafica pentru packaging;
- cunoasterea programelor: CorelDraw, Adobe Photoshop, Adobe Ilustrator;
- capacitate de lucru in echipa si sub presiunea unor termene limita;
- abilitati foarte bune de comunicare, organizare si planificare;
- creativitate şi originalitate; percepţie acurată a culorilor şi detaliilor;
- orientare către eficienţă / rezultate;
- creativ, intuitive;
- portofoliu de proiecte care sa demonstreze abilitatile in domeniul vizat;

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii):
- Pachet salarial atractiv

DESCRIEREA FIRMEI

www.mandyfoods.ro